بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لوازم یدکی خودرو

    رام

انتخاب خودرو

برندها brands


در همه خودروها یک قطعه به نام رام زیر موتور وجود دارد. هیچ خودرویی بدون این قطعه نیست. رام زیر موتور، با توجه به شکل و اندازه بدنه خودرو می باشد و رام خودروها کاملا با هم متفاوت است. برای مثال رام زیر موتور بنز E300 با رام زیر موتور بنز C200 تفاوت دارد و نمی توان رام یک خودرو را برای خودروی دیگر استفاده کرد. البته شاید برای خودروهایی که دارای کابین مشترک هستند بتوان از یک نوع رام استفاده کرد. رام زیر موتور از جنس فلز مقاومی می باشد که بخش های جلوبندی مثل: گیربکس را به یکدیگر متصل می کند و آن ها را در کنار هم نگه می دارد. به عبارت دیگر رام زیر موتور، قطعات مختلف را به شاسی خودرو متصل می کند.


رام زیر موتور جلو

رام زیر موتور جلو، همانطوری که از نام آن مشخص است در قسمت جلو خودرو قرار دارد و به کمک پیچ های مخصوصی روی شاسی خودرو قرار می گیرد. وظیفه اصلی رام زیر موتور جلو، کنار هم قرار دادن قطعات جلو بندی خودرو و متصل کردن آن ها به کابین می باشد. این قطعه سمت راست و سمت چپ خودرو را در هنگام حرکت هماهنگ می کند و باعث متعادل شدن خودرو می شود. یکی از ویژگی های خوبی که درباره رام زیر موتور جلو، وجود دارد این است که از وارد شدن هر گونه آسیب به جلوبندی و موتور جلوگیری می کند. همچنین باعث می شود تا کارتل خودرو دچار شکستگی نشود.


رام زیر موتور عقب

رام زیر موتور عقب، نیز عملکردی مشابه رام زیر موتور جلو دارد و تقریبا با هم یکی هستند. رام زیر موتور عقب از فلز مستحکمی ساخته شده است که برای نگه داری قطعات و بخش های مختلف در قسمت عقب خودرو به شاسی کاربرد دارد. رام زیر موتور عقب، سمت چپ و راست خودرو را متعادل می کند. رام زیر موتور معمولا شکل دو سری دارد و مانند تیرکمان می باشد. رام زیر موتور عقب، از وارد شدن هر گونه آسیب به خودرو جلوگیری می کند و همچنین باعث افزایش مقاومت شاسی در قسمت پشت خودرو می شود. خراب شدن رام زیر موتور عقب، باعث ایجاد صدا و لرزش فرمان می شود. علاوه بر این ها خودرو را در حین حرکت منحرف می کند. رام زیر موتور عقب اهمیت بالایی دارد و هر گونه خرابی آن را باید جدی گرفت.


رام شاسی

شاسی خودرو در واقع ساختار اصلی خودرو را ایجاد می کند. شاسی همه قطعات خودرو را در کنار هم نگه می دارد و وزن آن ها تحمل می کند. ساختار شاسی به صورت چهار ضلعی می باشد که در زیر کابین قرار می گیرد و از ابتدای تا انتهای خودرو کشیده شده است. شاسی خودرو از جنس فولاد تو خالی می باشد که در دو طرف خودرو قرار دارد و به وسیله رام شاسی به هم متصل می شود. رام شاسی فلزی می باشد و مقاومت بسیار بالایی دارد. رام شاسی از وارد آمدن هرگونه ضربه و فشار به شاسی جلوگیری می کند. خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured