بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

قیمت لاستیک موتور چهار چرخ

    لاستیک موتور چهار چرخ

برندها brands


موتور چهار چرخ که در بازارهای جهانی با نام ATV نیز شناخته می‌شود، برای نخستین بار و از روی ضرورت هنگامی که کشاورزان ژاپنی به دنبال راهی بهتر جهت جابه‌جایی بین شهر و مزارع واقع در مناطق کوهستانی بودند، پا به عرصه ظهور گذاشت. در اوایل دهه 1970 نیز شرکت هوندا موتور چهار چرخ را به ایالات متحده آورد و به عنوان یک وسیله تفریحی به بازار عرضه شد. این وسیله نقلیه به سرعت به یک وسیله شکار محبوب تبدیل شد که می توانست حتی به دورترین نقاط نیز برسد و به حمل و نقل در این مناطق کمک کند.مانند هر نوع وسیله نقلیه موتوری، با گذشت زمان مسابقات موتور چهار چرخ بسیار رواج یافت، به طوریکه امروزه بخش ورزشی تقریباً 10٪ از بازار آن را تشکیل می دهد. بنابراین در میان لوازم یدکی موتور چهار چرخ لاستیک به بخشی جدایی ناپذیر در موفقیت این وسایل نقلیه تبدیل شد. لاستیک‌های ATV  علاوه بر با دوام بودن باید از شرایط مختلف سطوح جاده‌ای مانند گل و لای، خاک، شن و ماسه و یا شرایط سخت‌تری هم‌چون آب، سنگ، یخ و برف عبور کنند. مقاومت در برابر پنچری نیز با توجه به مناطق دورافتاد‌ای که امکان دارد موتور چهار چرخ در آن استفاده شود، امری ضروری است. با توجه به این نکات ترمز موتور چهار چرخ نیز باید از لحاظ فنی بسیار قدرتمند بوده و کارایی بالایی در شرایط پر ریسک رانندگی از خود نشان دهد. 


لاستیک موتور چهار چرخ


ویژگی‌های لاستیک موتور چهار چرخ

با نگاهی عمیق به لاستیک ATV در می یابیم که تایر بایاس حدود 90٪ از فروش در بازار جهانی را تشکیل می دهد، و درصد باقی مانده نیز متعلق به تایر ساخت شعاعی خواهد بود. یک ساختار شعاعی استاندارد حاوی شیار‌هایی است  که دارای زاویه 90 درجه کامل مهره به مهره است. میتوان گفت که اکثر لاستیک‌های شعاعی عموماً زاویه‌های شانه نزدیک به 90 درجه دارند، اما امروزه مهندسان با بهره‌گیری از تکنولوژی برتر با هدف دستیابی به سختی بیشتر، در تلاش هستند تا این زاویه را کمتر کنند. زاویه موجود لاستیک‌های بایاس کمتر از 65 درجه است که باعث می شود ذاتاً سفت و محکم باشند. این موضوع هنگام برخورد با سنگها، کنده های درخت یا سایر اشیای تهدیدکننده تایر بسیار سودمند واقع می‌گردد. 

مهمترین عیب لاستیک بایاس راحتی سواری است، زیرا ساختار سفت و سخت‌تر امواج را از طریق سیستم تعلیق به راننده منتقل می‌کنند. البته مزایای این لاستیک‌ها بسیار بیشتر از معایب آن است، به همین دلیل لاستیک‌های بایاس در بازار ATV تسلط دارند. یکی دیگر از عناصر مهم در لاستیک موتور چهار چرخ، الگوی آج است. لاستیک‌های بایاس به دلیل ساختار مستحکم ذاتی معمولاً نیازی به تسمه زیر آج ندارند. لاستیک‌های شعاعی نه تنها به منظور افزایش مقاومت، بلکه برای حفظ مشخصات و شکل ثابت نیاز به کمربندهایی دارند که معمولاً از فولاد ساخته شده اند.


لاستیک موتور 4 چرخ


برای اینکه موتورهای چهار چرخ بتوانند از طریق زمینهای متغیر مانند برف ، گل یا شن و ماسه حرکت کنند، تایر شناور بهترین گزینه طراحی پروفیل قالب است زیرا بار خودرو را در یک منطقه تماس بیشتر گسترش می دهد. این باعث می شود که لاستیک در سطح زمین فرو نرود. شناورسازی همچنین امکان کاهش فشار تورمی عملیاتی را فراهم می کند، بنابراین کیفیت سواری را بهبود می‌بخشد. فروشگاه اینترنتی cari4 از توزیع‏ کنندگان برتر لوازم یدکی ماشین آلات سبک و سنگین در سطح کشور می‌باشد. فروشگاه cari4 با کادری مجرب از متخصصان تمامی محصولات لوازم یدکی موتور چهار چرخ را از لحاظ اصالت و کیفیت تضمین کرده و پاسخگوی تمامی نیاز‏های مشتریان در سطح کشور می‏باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

secured