بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

شیشه اتومبیل

    شیشه جلو

انتخاب خودرو

برندها brands


شیشه خودرو اهمیت بسیار زیادی این صنعت دارد؛ به عبارتی دیگر، شیشه حساسیت و ظرافت بالایی دارد و در کنار آن هم باید کیفیت و ایمنی خوبی داشته باشد؛ چون که باید به راننده میدان دید بدهد و همین طور از برخورد اشیا از او محافظت کند. همچنین شیشه خودرو این کاربرد را دارد که از ورزش باد و برخورد مستقیم باران با راننده جلوگیری می کند. تصور کنید که در یک جاده با سرعت بالا در حرکت هستید و شیشه ای برای خودرو وجود ندارد و در آن زمان هم باران شروع به باریدن می‌کند؛ چه اتفاقی می‌افتد؟ شیشه تا این حد برای ماشین الزامی و کاربردی است.شیشه جلو ماشین بر خلاف تصور اغلب افراد با سایر شیشه‌های که در اتومبیل مورد استفاده قرار می‌گیرند تفاوت دارد؛ شیشه خودروهای امروزی از مدل لمینت طراحی و تولید می‌شوند؛ در این شیشه‌ها یک فیلم پلاستیکی است که p.v.b نام دارد که با استفاده از دو لایه شیشه در اطرافش پوشیده شده است. در صورتی که اگر نگاهی به شیشه های عقب ماشین و  شیشه بغل ماشین بیاندازیم آن ها از این مدل نیستند و عموما پس از شکل دهی و برشکاری های لازم تا دمای 600 الی 700 درجه سانتیگراد داغ و پس از آن سرد می گردند؛ این عملیات سبب می شود تا مقاومت و توانایی سطحی شیشه افزوده شود و بالاتر برود.


شیشه جلو ماشین


شیشه خودرو

شیشه لمنیت و شیشه معمولی از ایمنی بیشتری برخوردار هستند و استحکام آن‌ها بالاتر است؛ به صورت کلی هر قطعه ای که در ماشین به کار می‌رود، بهتر است که استحکام داشته باشد؛ چون که شیشه‌های معمولی اگر با قطعات و اشیا کوچک و درشت و کمی سنگین برخورد کنند به راحتی بشکنند و این از نظر جانی و مالی برای راننده اصلا مناسب نخواهد بود و امکان تصادف و آسیب دیدن را خیلی زیاد می‌کند. خیلی از افراد هم شیشه سکوریت را هم مناسب استفاده و کاربردی می‌دانند چون که می‌گویند مقاومتش بیشتر است؛ بله مقاومت این شیشه در برابر شیشه‌های معمولی بالاتر است؛ اما این مدل هم اگر بشکند به قطعات خیلی خیلی ریزی تقسیم می‌شود که هیچ گونه خطر جانی ندارند اما ممکن است که فرو ریختن آن‌ها خطر به همراه داشته باشد. از این رو شیشه لمینت طراحی شد و به بازار آمد تا هم مشکلات شیشه‌های معمولی و هم مشکلات شیشه‌های سکوریت را حل کنند. در عملیات طراحی و تولید شیشه لمینیت بین دو یا چند لایه شیشه، لایه‌های پلیمری قرار می‌گیرد که زمانی که تحت فشار قرار می‌گیرند؛ یکپارچه می‌شوند و در زمان ضربه خوردن هم این یکپارچگی خودشان را حفظ می‌کنند.


شیشه رفلکس چه مزیتی دارد؟

شیشه‌های وجود دارند که در بازار آن را با نام شیشه دودی یل رفلکس می‌شناسیم این مدل شیشه‌ها رنگ‌های تیره تری دارند و همین سبب شده تا زیبایی خودرو بیشتر شود و همین طور از ورود نور اذیت کننده خورشید هم جلوگیری کند؛ این شیشه‌ها اگر درصد زیادی دودی باشند از دید داخل ماشین جلوگیری می‌کنند. رانندگان خودرو در تعمیرگاه‌های مخصوص این شیشه می‌توانند شیشه‌های ماشین شان را دودی کنند.


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured