لوازم یدکی هیوندای

جعبه فرمان برای هیوندای آزرا مدل 2012

1 رای

  • تولیدکننده: Genuine
  • برند: HYUNDAI
  • وضعیت : موجود
تماس بگیرید
  • مناسب برای آزرا 2012
  • ویژگی ها قطعه اصلی


شیوه های پرداخت شیوه های پرداخت در فروشگاه Car i4
ضمانت برگشت 7 روز ضمانت بازگشت برای خرید های آنلاین
پرداخت امن پرداخت امن با درگاه های پرداخت
مشاوره و پشتیبانی مشاوره و پشتیبانی تماس تلفنی و چت آنلاین
خرید با اطمینان تضمین اصالت کالاخرید با اطمینان

نقد و بررسی جعبه فرمان برای هیوندای آزرا مدل 2012

سیستم فرمان به این صورت کار می‌کند که چرخش دست راننده را به چرخ‌های ماشین منتقل کرده و باعث هدایت خودرو می‌شود. این سیستم از بخش‌های زیادی تشکیل‌شده است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

غربیلک فرمان: غربیلک فرمان، قابل‌لمس‌ترین قطعه‌ی سیستم فرمان است. این قطعه وظیفه دارد چرخش دست راننده را به ستون فرمان انتقال دهد؛ غربیلک وظیفه‌های دیگری هم دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها افزایش گشتاور اعمالی است که راننده به غربیلک اعمال می‌کند. نسبت به قطر غربیلک گشتاور اعمالی هم افزایش یا کاهش می‌یابد. در اتومبیل‌های امروزی، غربیلک فرمان قابلیت تغییر دادن ارتفاع و زاویه را دارد و شرکت‌های خودروسازی تمام تلاش خود را برای راحتی راننده می‌کنند.

جعبه فرمان هیوندای آزرا 2012

ستون (میل) فرمان: درواقع میل فرمان رابط بین غربیلک و جعبه‌ی فرمان است و چرخش غربیلک را به جعبه‌فرمان انتقال می‌دهد. میل فرمان خرطومی شکل بوده و به همین خاطر منعطف است و این مورد ایمنی راننده را در زمان تصادف زیاد می‌کند. چون اگر غیرازاین بود در زمان حادثه و تصادف میل فرمان وارد اتاق خودرو می‌شد و به راننده آسیب جدی وارد می‌کرد.

جعبه‌ی فرمان: می‌توان گفت که جعبه‌ی فرمان مهم‌ترین قطعه‌ی سیستم فرمان است که این قطعه‌ی مهم وظایفی دارد که برای مثال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

افزایش گشتاور

تغییر صفحه‌ی دورانی به حرکت خطی

تبدیل حرکت دورانی به حرکت خط

4- پیتمن: پیتمن روی شفت خروجی جعبه‌ی فرمان نصب می‌شود و حرکت دورانی شفت را به حرکت زاویه‌ای تبدیل می‌کند. انتهای پیتمن نیز به‌واسطه یک سیبک به میله درگ متصل می‌شود.

5- میله درگ: میله درگ رابط بین پیتمن و شغال دست است.

6- شغال دست و سگ دست: با توجه به شکل ظاهری قطعات، به این نام خوانده می‌شوند؛ درواقع با حرکت شغال دست، سگ دست می‌چرخد و در انتها چرخ‌ها تغییر جهت می‌دهند.

جعبه‌ی فرمان با توجه به اینکه اهمیت زیادی دارد، شرکت‌های سازنده با تحقیقات زیادی که انجام داده‌اند، چند مدل جعبه‌ی فرمان طراحی و تولید کردند. جعبه‌فرمان‌ها را می‌توان به دودسته تقسیم‌بندی کرد:

جعبه‌فرمان‌های مکانیکی: فقط این نوع جعبه‌ی فرمان اجزای مکانیکی هستند که چرخش دست راننده را به چرخ‌ها انتقال می‌دهند.

جعبه‌فرمان‌های با توان کمکی: در این مدل از جعبه‌فرمان‌ها هم قطعات مکانیکی و هم تجهیزات الکتریکی و هیدرولیکی است؛ که به افزایش گشتاور دست راننده کمک می‌کند.

جعبه‌فرمان‌های مکانیکی

بر اساس نوع کارکردی که دارند تقسیم‌بندی شده‌اند:

جعبه‌فرمان حلزونی انگشتی

جعبه‌فرمان حلزونی با دنده تاج‌خروسی

جعبه‌فرمان حلزونی غلتکی

جعبه‌فرمان ساچمه‌ای با دنده تاج‌خروسی

جعبه‌فرمان‌های با توان کمکی

جعبه‌فرمان‌های با توان کمکی شامل سه دسته می‌شوند:

جعبه فرمان هیوندای آزرا

فرمان هیدرولیکی: در جعبه‌فرمان هیدرولیکی، پمپ هیدرولیکی با فشاری که به وجود می‌آورد، حرکت چرخ‌دنده شانه‌ای و کاهش نیروی واردشده از راننده کمک می‌گیرد و همین باعث می‌شود که رانندگی کردن با فرمان‌های هیدرولیکی خیلی لذت‌بخش‌تر از بقیه‌ی فرمان‌های مکانیکی باشد.

فرمان الکتروهیدرولیکی: نحوه‌ی کار کردن این مدل از جعبه‌فرمان هم مثل فرمان هیدرولیک است اما تنها فرقی که دارد این است که پمپ هیدرولیک نیروی خود را از یک موتور الکتریکی می‌گیرد.

فرمان الکتریکی: در این مدل از جعبه‌فرمان پمپ هیدرولیک وجود ندارد و نیروی کمکی توسط موتور الکتریکی که بر روی میل فرمان نصب‌شده است تولید می‌شود.


مشخصات فنی جعبه فرمان برای هیوندای آزرا مدل 2012

مشخصات کلی
مناسب برای آزرا 2012
ویژگی ها قطعه اصلی

نظرات جعبه فرمان برای هیوندای آزرا مدل 2012

نوشتن نظر

    بد           خوب

برچسب ها: خرید جعبه فرمان آزرا 2012, قیمت جعبه فرمان آزرا 2012, خرید و قیمت جعبه فرمان آزرا 2012, خرید ارزان جعبه فرمان آزرا 2012. خرید آنلاین جعبه فرمان آزرا 2012, قیمت ارزان جعبه فرمان آزرا 2012

© Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

secured