قطعات اسپورتیج

سیبک طبق برای کیا اسپورتیج مدل 2005 تا 2020

1 رای

  • تولیدکننده: Genuine
  • برند: KIA
  • وضعیت : موجود
تماس بگیرید
  • مناسب برای کیا اسپورتیج مدل 2005 تا 2019
  • ویژگی ها سیبک طبق اصلی


شیوه های پرداخت شیوه های پرداخت در فروشگاه Car i4
ضمانت برگشت 7 روز ضمانت بازگشت برای خرید های آنلاین
پرداخت امن پرداخت امن با درگاه های پرداخت
مشاوره و پشتیبانی مشاوره و پشتیبانی تماس تلفنی و چت آنلاین
خرید با اطمینان تضمین اصالت کالاخرید با اطمینان

نقد و بررسی سیبک طبق برای کیا اسپورتیج مدل 2005 تا 2020

طبق یکی از لوازم یدکی خودرو است که باعث می‌شود سیستم تعلیق به شاسی متصل شود و در سر آن بوش‌هایی وجود دارد که از یک طرف به شاسی خودرو و از طرف دیگر به قطعات متحرک سیستم تعلیق متصل می‌شوند. سیستم تعلیق خودروها از اجزای متفاوتی تشکیل شده‌اند که هر کدام دارای وظیفه مهمی هستند. سیستم تعلیق از اجزای متنوعی مثل: فنرها، سیبک، کمک فنر و غیره تشکیل شده است. شکل ظاهری طبق شبیه حرف A می‌باشد که دارای دو محور می‌باشد. در خودروها با توجه به سیستم تعلیق از طبق‌ها مختلفی استفاده می‌کنند.


سیبک طبق کیا اسپورتیج

لوازم یدکی اسپورتیج

محل طبق‌ها معمولا یا در قسمت پایینی چرخ یا در قسمت بالایی چرخ اتومبیل می‌باشد و با توجه به محل قرارگیری به آن طبق پایین یا طبق بالا گفته می‌شود. این روزها استفاده از طبق بالا به خاطر سیستم فنر و کمک فنر یکدست کاهش پیدا کرده است. وظیفه طبق‌ها این است که نیرو عرضی وارده از جاده را به شاسی منتقل می‌کنند و نیروی طولی وارده از جاده را به وسیله سگ دست به میل موجگیر و شاسی انتقال می‌دهند. به طبق به خاطر حالت A مانند آن، جناغی نیز می‌گویند متصل شدن به شاسی از دو ناحیه انجام می‌شود. اگر شکل A را در نظر بگیرید قسمت بالای آن به سیستم تعلیق و دو سر پایین به شاسی متصل می‌شود. طبق به وسیله دو بوش و پیچ و مهره به خودرو متصل می‌شود گاهی شکسته شدن یا تاب برداشتن بوش باعث ایجاد سر و صدا در جلوبندی اتومبیل می‌شود.

صدای جیر جیر یا تق تق در جلوبندی از نشانه‌های خراب شدن سیبک طبق اسپورتیج است که اکثر رانندگان این مدل خودرو مانند سایر ماشین‌های دیگر از آن بی‌اطلاع هستند. با سرعت بالا از سرعت‌گیر عبور کردن، در چاله افتادن و یا هر حرکت دیگری که خارج از اصول رانندگی درست باشد باعث بروز مشکلاتی برای سیستم جلوبندی به خصوص طبق‌ها می‌شود. فشار بیش از حد باعث آسیب دیدن طبق می‌شود. طبق در کارکرد درست اتومبیل تاثیر زیادی دارد و هنگام خرید باید به استحکام آن توجه کرد و کالای درجه یک و با کیفیت خریداری کرد. تشخیص طبق اصل از تقلبی کار دشواری است و برای اینکه گرفتار افراد سودجو نشوید از فروشگاه‌ها لوازم یدکی معتبر و شناخته شده طبق را خریداری کنید.

قطعات یدکی اسپورتیج

نشانه‌های خراب شدن بوش طبق

زیاد شدن صدا در چرخ‌های جلو یکی از نشانه‌های خراب شدن بوش طبق یا لق شدن آن می‌باشد. صدای تق تق هنگام چرخاندن فرمان از دیگر نشانه‌های خراب شدن بوش طبق است. لرزش فرمان در هنگام رانندگی در سرعت بالا نشان دهنده خرابی بوش است.همچنین تعادل نداشتن اتومبیل در سر پیچ‌ها به خاطر خرابی بوش یا سیبک است. با رانندگی درست و عبور نکردن از دست اندازها و ترمزهای ناگهانی باعث افزایش طول عمر این قطعه و سیستم جلوبندی اتومبیل می‌شوید و همینطور انجام دادن سرویس به موقع سیستم جلوبندی از آسیب دیدن سیستم جلوبندی و بوش جلوگیری می‌کنید. با توجه به گران شدن هر روز لوازم یدکی در نظر گرفتن این نکات می‌تواند به سالم ماندن سیستم جلوبندی کمک کند و هزینه‌های تعویض لوازم یدکی را کاهش دهد.


مشخصات فنی سیبک طبق برای کیا اسپورتیج مدل 2005 تا 2020

مشخصات کلی
مناسب برای کیا اسپورتیج مدل 2005 تا 2019
ویژگی ها سیبک طبق اصلی

نظرات سیبک طبق برای کیا اسپورتیج مدل 2005 تا 2020

نوشتن نظر

    بد           خوب

برچسب ها: خرید سیبک طبق اسپورتیج 2015, قیمت سیبک طبق اسپورتیج 2015, خرید و قیمت سیبک طبق اسپورتیج 2015, خرید ارزان سیبک طبق اسپورتیج 2015, خریدآنلاین سیبک طبق اسپورتیج 2015, قیمت ارزان سیبک طبق اسپورتیج 2015

© Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

secured