بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

کلاچ ماشین

    کیت کلاچ

انتخاب خودرو

برندها brands


کیت کلاچ مجموعه‌ای از قطعات گیربکس کامل از نوع دستی است که یا به صورت واحدی خریداری می‌شوند و یا به صورت تکه‌ای مونتاژ می‌گردند. هنگام خرید واحد کامل، کیت کلاچ معمولاً شامل صفحه فشار، دیسک کلاچ و یاتاقان آزاد کننده می‌شود. با وجود اینکه بیشتر کیت‌های کلاچ با همان مشخصات قطعات اصلی طراحی شده‌اند اما برخی کیت‌های کلاچ بسته به نیاز خاص خودرو و ترجیح راننده در انواع استاندارد، مسابقه‌ای یا عملکردی نیز ارائه می‌شوند. برخی از گیربکس‌های دستی به گونه‌ای طراحی شده اند که یاتاقان آزاد کننده بخشی جدایی ناپذیر از آن بوده است. در برخی از طرح‌های خاص یک یاتاقان پیلوت وجود دارد، هم‌چنین بسیاری از آنها  از نوعی ابزار ترازبندی نیز استفاده می‌کنند. هنگام از کار افتادن کلاچ، معمولاً بهتر است کل کیت کلاچ را در میان تمام قطعات کلاچ به طور جداگانه تعویض کنید. در اصطلاح فنی مشکلی با عنوان لیز خوردن کلاچ وجود دارد این مشکل معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که کلاچ سعی در درگیری داشته باشد، اما دیسک ها به طور ایمن جفت نشوند. این مشکل اغلب به دلیل خطا یا استفاده نادرست اپراتور روی می‌دهد و علت آن اعمال فشار نادرست به کلاچ، نقطه اصطکاک ضعیف و یا آلودگی مایع روغن است. بیشتر مشکلات کلاچ فقط با گوش دادن به وسیله نقلیه هنگام تعویض دنده به راحتی قابل تشخیص هستند. رسیدگی به موقع میتواند مانع از آسیب‌های جدی‌تر به بخش‌های کلاچ از جمله کیت کلاچ گردد و از هزینه‌های هنگفت جلوگیری کند.


کیت کلاچ ماشین


یکی از اهداف کیت کلاچ گردآوری کلیه قطعات لازم برای تعمیر کلاچ در یک وسیله نقلیه دنده دستی است. برای مثال دیسک‌های کلاچ جزء موارد فرسایشی هستند که بدون توجه به میزان رسیدگی به آن‌ها و تنها با گذر زمان در نهایت نیاز به تعویض پیدا می‌کنند. در حالی که قطعات دیگر، مانند یاتاقان آزاد کننده و صفحه فشار ممکن است با همان سرعت فرسوده نشوند و مقاوت بیش‌تری داشته باشند. نقش صفحه فشار نیز اطمینان از تماس مطمئن بین چرخ دنده و دیسک درایو است. این دیسک به چرخ دنده متصل شده و با آن می چرخد و بر دیسک درایو فشار وارد می کند.

علاوه بر قطعات موجود در بسیاری از کیت های کلاچ، برخی از قطعات دیگر کلاچ نیز ممکن است به طور همزمان نیاز به تعویض داشته باشند. البته در شرایط خاص قطعاتی مانند چرخ‌دنده که دیسک کلاچ به طور معمول با استفاده از یک صفحه فشار روی آن نصب می شود، ممکن است در صورت ترک‌خوردگی صرفاً جایگزین کردن آن از نظر اقتصادی مقرون به صرفه‌تر باشد. غلاف کلاچ و سیلندرهای اصلی نیز اغلب تعویض می شوند، زیرا مشکلات این قطعات هیدرولیکی ممکن است باعث فرسودگی زودرس دیسک کلاچ گردد. بسیاری از کیت‌های کلاچ دارای یک ابزار هم ترازی می‌باشند. این ابزارها  در بیش از یک بار کار تعمیر کلاچ قابل استفاده هستند. در کاربردهایی که دارای یاتاقان پیلوت هستند، ابزار ترازبندی باید بتواند با همان روش مشابه شافت پیلوت گیربکس، در بلبرینگ قرار گیرد. برخی از کیت‌های عملکردی نیز ممکن است شامل قطعات اضافی مانند چرخ دنده‌های سبک آلومینیومی باشد.

فروشگاه اینترنتی cari4 از توزیع‏ کنندگان برتر لوازم یدکی ماشین آلات سبک و سنگین در سطح کشور می‌باشد و با کادری مجرب از متخصصان تمامی محصولات لوازم یدکی خودرو را از لحاظ اصالت و کیفیت تضمین کرده و پاسخگوی تمام نیاز‏های مشتریان در سطح کشور است. ارسال سریع سفارشات و بهره‌گیری از بسته‌بندی‌های اصولی جهت جلوگیری از آسیب دیدن قطعات کیت کلاچ وجه تمایز مجموعه cari4 می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured