بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

باتری خودرو

انتخاب خودرو

باتری خودرو آئودی باتری خودرو آلفارومئو باتری خودرو اس دبلیو ام باتری خودرو ام جی باتری خودرو ام وی ام باتری خودرو اپل باتری خودرو بایک باتری خودرو برلیانس باتری خودرو بسترن باتری خودرو بنز باتری خودرو بورگوارد باتری خودرو بی ام و باتری خودرو بیسو باتری خودرو تویوتا باتری خودرو جک باتری خودرو جیلی باتری خودرو دامای باتری خودرو دانگ فنگ باتری خودرو رنو باتری خودرو سانگ یانگ باتری خودرو سوائیست باتری خودرو سوبارو باتری خودرو سوزوکی باتری خودرو سیتروئن باتری خودرو فوتون باتری خودرو فولکس باتری خودرو فیات باتری خودرو لندمارک باتری خودرو لوتوس باتری خودرو لکسوس باتری خودرو لیفان باتری خودرو مازراتی باتری خودرو مزدا باتری خودرو میتسوبیشی باتری خودرو نیسان باتری خودرو هاوال باتری خودرو هایما باتری خودرو هن تنگ باتری خودرو هوندا باتری خودرو هیوندای باتری خودرو ولوو باتری خودرو پروتون باتری خودرو پورشه باتری خودرو پژو باتری خودرو چانگان باتری خودرو چری باتری خودرو کوپا باتری خودرو کیا باتری خودرو گریت وال باتری خودرو یواز

برندها brands


زمانی که سوئیچ ماشین را باز می‌کنید؛ برای این که ماشین بتواند به خوبی کار کند به گشتاور ابتدایی نیاز دارد که آن از طریق سوخت بنزین در ماشین‌های احتراقی و در اتومبیل‌های امروزی با استفاده از انرژی الکتریکی اولیه به دست می‌آید. در ابتدای تولید ماشین برای تولید این کار از آتش گرفتن سوخت داخل موتور استفاده می‌کردند اما به مرور زمان اجزای دیگری طراحی و تولید شدند و به سیستم برق اضافه گشتند. در ادامه کارایی باتری ماشین و قطعات و اجزای آن را توضیح داده ایم پس با ما تا انتها همراه شوید. در ماشین‌های امروزی برای کارکردن از مدار الکتریکی استفاده می‌کنند که انرژی لازم برای قسمت‌های مختلف را می‌دهد. باتری خودرو اصلی ترین بخش این سیستم است که دارای الکتریسیته اولیه برای ماشین است. باتری خودرو یکی از باتری‌هایی است که قابلیت شارژ دارند و همین طور در مدل‌های مختلف طراحی و تولید می‌شود. یکی از مزایای باطری ماشین این است که استهلاک آن به شدت پایین بوده و از کم دردسر ترین قطعات و لوازم یدکی ماشین به شمار می‌آید و راننده را خیلی اذیت نمی‌کند. همچنین باتری خودرو در شرایط و وضعیت مختلف کار می‌کند و طول عمر مفید حداکثر 4 سال می‌باشد. البته باید بگم که انواع و اقسام گوناگونی دارند که هر کدام با هم دیگر فرق دارند و به مدل شان ربط دارد.


باتری ماشین


باتری ماشین چه وظایفی دارد

اگر درباره برق ماشین تحقیق کرده باشید می‌دانید که هر جا به برق ماشین نیازی باشد باتری نقش پر رنگی ایفا می‌کند؛ به صورت کلی باتری این وظیفه را دارد تا الکتریسیته که لازم برای ماشین را فراهم کند. نیرویی که برای استارت خودرو لازم است حتی زمانی که ماشین کار نمی‌کند برای شروع کار کردن موتور و ایجاد احتراق توسط باتری تامین می‌شود. همچنین باتری ماشین وظایفی دارد که به صورت خلاصه در ادامه توضیح داده ایم.

تامین انرژی برای شروع کار و استارت زدن ماشین با ولتاژ مناسب

ذخیره و تامین انرژی برای موتور و دیگر قطعات لازم در ماشین

تامین انرژی لازم برای روشن شدن چراغ ماشین

تامین نیرو برای کار کردن کولر، بخاری و سیستم تهویه ماشین


نحوه کار کردن باتری ماشین

در زمانی که خودرو استارت می‌زند؛ باتری به مدار وصل می‌گردد و دشارژ شروع می‌شود. پس از آن الکترولیت به عنوان یک رابط بین قطب مثبت و منفی کارایی تبدیل نیروی شیمیایی به الکتریسته را شروع کرده و آن را به پایان می‌رساند. زمانی که این واکنش شیمیایی انجام می‌شود ماده فعالی که روی آن قرار دارد صفحات آن را به سولفات سرب تبدیل می‌کند و در زمانی که این تبدیل وجود نداشته باشد مولکول اکسیژن و هیدروژن آزاده شده و سپس الکترون به وسیله صفحات مثبت آزاد می‌گردد. از طرفی باتری خودرو به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به باتری غیر سیلد یا باتری اسیدی، باتری سیلد یا باتری اتمی و باتری خودروهای برقی و هیبریدی اشاره کرد.


باطری خودرو


قطعات باتری اتومبیل در یک نگاه

جعبه باتری

درپوش باتری

ترمینال باتری

صفحات باتری

الکترولیت یا اسید سازی

نشانگر باتری

قطب باتری


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured