تیگو 8 پرو لوکس ترین و گران ترین خودرو کمپانی چری در ایران
1400/10/04 ساعت 20:53:32

تیگو 8 پرو لوکس ترین و گران ترین خودرو کمپانی چری در ایران

چری تیگو 8 پرو یکی از مدل‌های شاسی بلند شرکت چری است که پس از مدل پری تیگو 8، به همراه پسوند پرو به بازار عرضه شد و توانست برخی از ویژگی‌های این مدل را ارتقاء ببخشد و در جایگاه جهانی برند چری تاثیر مثبتی بگذارد.عرضه این مدل به بازار توانست گزینه‌های پیش روی مشتریان را افزایش بدهد و دست آنان را در انتخاب باز بگذارد. چری تیگو 8 پرو بزرگ ترین شاسی بلند ارائه شده از طرف شرکت چری است. این مدل کلاس کاری بسیار زیادی دارد و جذابیت ظاهری آن می‌تواند هر فردی را مجذوب خود کند. این مدل جزء بهترین و زیبا ترین شاسی بلندهای جهان شناخته می‌شود.

چری تیگو 8 پرو که توسط شرکت چری به بازارهای جهانی عرضه شد، پیشرفت‌های بسیار مناسبی نسبت به نسل قبلی خود داشته است. این خودرو شاسی بلند در بازار خرید و فروش اتومبیل بسیاری از کشورها توانسته جایگاه مناسبی بدست بیاورد. در بررسی مواردی مانند وضعیت ظاهری داخل چری تیگو 8 پرو می‌توان به این نتیجه رسید که شرکت‌های چینی توانسته اند همگام با برندهای اروپایی پیشرفت کرده و به سطح بسیار بالایی از استانداردها دست پیدا کنند.در بررسی برخی از ویژگی‌های عمومی این مدل باید بگوییم که چری تیگو 8 پرو با بکار بردن چراغ‌های جدید و جلو پنجره‌هایی با شکل جذاب و به صورت چند ضلعی توانسته ظاهری متفاوت با مدل‌ها قبلی خود ایجاد کند و در بسیاری از موارد در جایگاه بالاتری نسبت به آن‌ها قرار بگیرد. سیستم صوتی این مدل از شاسی بلند، دارای صفحه نمایش بزرگ لمسی است و امکان کنترل سیستم صوتی از طریق وویس بلوتوث را نیز دارد.


چری تیگو 8 پرو


مشخصات تیگو 8 پرو

چری تیگو8  پرو در بسیاری از مشخصات ظاهری، در وضعیت بهتری نسبت به مدل قبلی خود یعنی چری تیگو 7 قرار دارد. همانطور که اشاره کریدم برخی از این تغییرات مربوط به وضعیت ظاهری این ماشین است و برخی دیگر از این تغییرات به مشخات فنی ماشین مربوط می‌شود.درمورد نوع موتور این مدل باید بگوییم که این مدل از موتور 6/1 لیتری توربو برخوردار است. قدرت موتور چری تیگو 8 پرو، 197 اسب بخار است و گشتاور آن 290 نیوتن است. توجه داشته باشید که این مدل 7 دنده و دو کلاچه اتومات است. درمورد مصرف ترکیبی این مدل نیز باید به این نکته اشاره کنیم که چری تیگو 8 پرو، مصرف 8/6 لیتری دارد.موتوری که در چری تیگو 8 پرو مورد استفاده قرار گرفته است، در سال 2019 جزء 10 موتور برتر کشور چین انتخاب شده است. این موتور نسبت به موتور نسل قبل خود حدودا 21 کیلو گرم سبک تر است که همین موضوع جزء مزیت‌های آن شناخته می‌شود. این موتور می‌تواند مدل چری تیگو 8 پرو را در 9/8 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برساند که این عدد برای موتورهای شاسی بلند عدد خوبی تلقی می‌شود.


کابین داخلی شاسی بلند چری 8 پرو

همانطور که گفته شد، این مدل نسبت به سایر مدل‌ها ابعاد بزرگتری داشته است. چری تیگو 8  پرو برای 7 نفر سرنشین طراحی شده است. از آنجا که یک ردیف صندلی دیگر برای سرنشینان در آخر ماشین طراحی شده است، ماشین کمی بلند تر از حد معمول دیده می‌شود.بسیاری از صاحب نظران معتقدند که ردیف سوم برای افراد بزرگسال کاربردی نداشته و در صورت خواباندن آن‌ها می‌توان فضای بیشتری برای بارها داشت. البته باید به این نکته اشاره کنیم که ردیف صندلی که در انتهای ماشین قرار داده شده است، طبق استانداردها بوده و مشکل خاصی به لحاظ فضای مورد نیاز برای بزرگ سالان ایجاد نمی‌کند.دوربین 360 درجه، ایربگ 6 تایی، فرمان دی کات برقی، سنسور باد تایر، استارت دکمه‌ای، شارژ وایرلس و کول باکس با حداقل دمای 16 درجه، از مهم ترین آپشن‌هایی هستند که در ماشین چری تیگو 8 پرو وجود دارند. این آپشن‌ها فضای کابین داخلی این مدل را بسیار لاکچری کرده است.


تیگو 8 پرو


نکته جذاب دیگری که درمورد فضای داخلی تیگو 8 پرو وجود دارد، وجود دریچه تهویه هوا برای ردیف‌های دوم و سوم است. نکته تمایز این دریچه‌های تهویه هوا، وجود امکان تنظیم این دریچه‌ها از طریق پنل لمسی برای سرنشینان ردیف دوم است. این سیستم تهویه هوا که در این مدل وجود دارد، به صورت چهارگانه اتوماتیک است.از جالب ترین آپشن‌هایی که در فضای داخلی این مدل وجود دارد، مانیتور سرتاسری است. در پنلی که در جلوی کابین تیگو 8 پرو وجود دارد، صفحه کیلومتر با نمایشگر سیستم چند رسانه‌ای خودرو تلفیق شده است و پنلی در حدود 6/24 اینچ ساخته است. حتی پنل لمسی تهویه هوا که برای سرنشینان جلو قرار داده شده است، 8 اینچی است. طراحی زیبا دسته‌های روی درب‌های ماشین و همچنین جنس عالی و رنگ زیبای روکش‌ها، از دیگرمواردی هستند که در زیبایی ظاهری کابین این خودروها تاثیر بسیارمثبتی داشته اند.


داخل تیگو 8 پرو

علاوه بر این که این مدل دارای برخی از آپشن‌های فنی و ظاهری فوق العاده‌ای است، در زمینه ایمنی سفر سرنشینان نیز به صورت موفقی ظاهر شده است. در این قسمت قصد داریم برخی از آپشن‌های ایمنی چری تیگو 8 پرو را بررسی کاملی داشته باشیم.Forward Collision Warning و یا سیستم هشدار تصادف از عقب، یکی از مهم ترین و بهترین آپشن‌هایی است  که در این مدل وجود دارد. این سیستم هنگام رانندگی شما ممکن است هشدارهایی برای شما ارسال کند. زمانی که هشدارهای این سیستم را مشاهده می‌کنید، معنای آن این است که فاصله شما با خودرو جلویی به طور ناگهانی بسیار کمتر از حد معمول شده است. این سیستم از بروز بسیاری از تصادفات و ضررهای مالی و جانی جلوگیری کرده است.


مشخصات چری تیگو 8 پرو


سیستم هشدار نقطه کور

یکی دیگر از آپشن‌های ایمنی که در این مدل وجود دارد، سیستم رادار نقطه کور و یا Blind Spot Detection است. این سیستم از جذاب ترین آپشن‌های موجود در چری تیگو 8 پرو است. عملکرد این آپشن به این صورت است که اگر در حین رانندگی، ماشینی در نقطه کور این مدل قرار بگیرد، سنسورهای نصب شده در قسمت‌های انتهایی ماشین، حساس شده و برای راننده علامت هشدار را در آیینه جانبی فعال می‌کنند.


سیستم کروز کنترل هوشمند

از دیگر مزایای چری تیگو 8  پرو، وجود کروز کنترل هوشمند است.  در نظر داشته باشید که این کروز کنترل نسبت به دیگرمدل‌های کروز کنترل تفاوت‌ها ومزیت‌های جالبی دارد. در سایر کروز کنترل‌ها، سرعت ماشین همواره ثابت است و اگر مانعی سر راه ماشین قرار بگیرد و یا سرعت ماشین جلویی کم یا زیاد شود، وجود ماشین در حالت کروز کنترل خطرناک است. اما این سیستم در این ماشین به گونه‌ای دیگرعمل می‌کند. اگر چری تیگو 8 پرو در حالت کروز کنترل باشد، و ماشین جلویی سرعتش را کم یا زیاد بکند، ماشین نیز به صورت اتوماتیک سرعتش را تنظیم می‌کند.زمانی که خودرو شما در حالت پارک قرار دارد و قصد بازکردن درب آن را داشته باشید، سنسورهای نصب شده در قسمت انتهایی خودرو که به نقطه کورمشرف هستند، فعال شده و در صورت وجود خودرویی درقسمت نقطه کور چری تیگو 8 پرو، به شما هشدار DOW داده می‌شود.


هشدار تغییر لاین و یا Lane Departure Warning

یکی از هوشمندانه ترین هشدارها و آپشن‌های ایمنی که در این ماشین قرار دارد، هشدار تغییر لاین است. توجه داشته باشید که در  صورت تغییر لاین و عدم استفاده از راهنما، سیستم هوشمند چری تیگو 8 پرو آن را نشانه‌ای از خستگی و یا خواب آلودگی راننده تصور می‌کند. بلافاصله سیستم ماشین برای راننده هشدارهای صوتی و تصویری می‌فرستد و او را نسبت به این مسئله هوشیار می‌سازد. جالب است بدانید که سیستم پیشرفته خودرو این امکان را دارد که 5/0 ثانیه زودتر متوجه این قضیه شده و با اعلام هشدارهای خود، فرصت تصمیم گیری بیشتری به راننده می‌دهد.


کمک های حرکتی در هنگام ترافیک

این آپشن می‌تواند بهترین گزینه انتخابی درموقعیت‌های ترافیک سنگین باشد. این آپشن می‌تواند راننده‌ها را از تغییر مداوم گاز و پدال راحت کند. با فعال کردی این آپشن، دیگر نیاز نیست که در سرعت‌های کمتر از 60 کیلومتر در ساعت، گاز و ترمز را کنترل کنید. چری تیگو 8 پرو می‌تواند با استفاده از این آپشن سیستم کنترل سرعت را بر عهده بگیرد و فاصله مناسب را با ماشین جلویی حفظ کند.


خودرو چری تیگو 8 پرو


نور بالا اتومات

نسل جدیدی از خدمات که توسط این برند ارائه شده است می‌تواند مزیت‌های خیره کننده‌ای داشته باشد. سیستم کنترل نور بالا یکی از این خدمات است. در پشت آیینه وسط دوربینی جاسازی شده است که در صورت نبود ماشین در جلوی خودرو، نور بالاها رافعال می‌کند. سپس به محض نزدیک شدن ماشینی از جلو، نور بالا را خاموش می‌کند. این مسئله هم حرکت را برای خود راننده راحت تر می‌کند تا سطح دید بیشتری داشته باشد، و هم باعث خیرگی چشم راننده ماشین مقابل به علت نور زیاد نمی‌شود. از طرفی این ماشین به سیستمی مجهز است که به محض تاریک شدن هوا و رفتن نور، چراغ‌ها را روشن می‌کند.از آپشن‌هایی که در این ماشین وجود دارد، کیسه هواهای جانبی و پرده‌ای و همچنین کیسه هوایی که برای محافظت از زانوها در نظر گرفته شده است، می‌باشد که توانسته چری تیگو 8 پرو را به سطح بالایی از ایمنی برساند.

 

موتور چری تیگو 8 پرو و نکات تخصصی آن

 یکی از مهم ترین بخش‌هایی که در این ماشین وجود دارد، موتور پر قدرت آن است. این شاسی بلند زیبا و جذاب ثابت کرد که می‌تواند با طراحی دقیق و هوشمند، همپای سایر برندهای موتور جهان حرکت کند.یکی از مسائلی که موتور این ماشین را تا حد زیادی برجسته می‌سازد و آن را به سطح استانداردهای جهانی نزدیک می‌سازد، 4 سیلندر بودن موتور آن است. توجه کنید که این موتور 6/1 لیتری است و نکته جالب، مجهز شدن آن با پرخوران‌های توربو شارژ است که توانسته در بازه 5500 دور در دقیقه فعالیت کرده و 197 قدرت اسب بخار تولید کند. این مدل در بازه 2000 دور در دقیقه، می‌تواند گشتاور 290 نیوتن متر تولید کند.


آشنایی بیشتر با ظاهر این ماشین جذاب

یکی ازمزیت‌های رقابتی این مدل نسبت به سایر شاسی بلندها، ظاهر جذاب و خشن آن است. هرچند که در برداشت اول ممکن است بسیاری از افراد این تصور را داشته باشند که چری تیگو 8 پرو به علت وجود یک ردیف صندلی بیشتر، ظاهری بی قواره داشته باشد، اما این تصور کاملا اشتباه بوده است. توجه داشته باشید که ابعاد این ماشین کاملا متناسب تنظیم شده است و المان‌های بکار رفته به صورتی در کنارهم قرار گرفته اند که بیشترین همخوانی را با هم ایجاد کرده اند.بسیاری از صاحب نظران و طراحان معتقدند که در نگاه اول به این ماشین می‌توانید چهره خشمگین و چشم‌های باز آن را مشاهده کنید. از طرفی سپرجلوی چری تیگو 8 پرو به گونه‌ای طراحی شده است که انگار صورتی خشمگین، درحال فشردن دنداهایش بر روی هم است.

شرکت چینی تولید کننده چری تیگو 8 پرو، طراحی بی نظیری برای جلوی این ماشین در نظر گرفته است. چراغ‌های اصلی که در جلو ماشین قرار دارند، دارای قاب کوچکی هستند. این قاب توسط چراغ‌های تزئینی روز تزئین شده اند. در پایین این چراغ‌ها جلو پنجره‌ای قرارگرفته است که ظاهری فوق العاده جذاب برای ماشین ایجاد کرده است. در انتها دریچه‌های ورود هوای بسیار منحصر بفردی برای این طراحی در نظر گرفته شده است که می‌تواند تکمیل کننده این ظاهر زیبا باشد.شرکت چری از طراحی عقب این ماشین نیز غافل نبوده است و با در نظر گرفتن طراحی‌های دقیق وهنرمندانه، توانسته این ماشین را در زمینه رقابت ظاهری، هم سطح بسیاری از برندها و شرکت‌ها بکند.

در پشت چری تیگو 8 پرو، شاهد این نوع از طراحی هستیم که از چراغ‌های LED زیبا به طرز جالبی استفاده شده است. این چراغ‌ها ظاهری جذاب به ماشین بخشیده اند و از طرفی رنگ بسیار زیبای آن‌ها توانسته تمایز خوبی با سایر مدل‌ها ارائه دهد.از طرفی وجود پنلی برای خروجی اگزوز که به صورت کرومی بوده است، ظاهر پشت این ماشین را تکمیل کرده است. البته توجه داشته باشید که این خروجی تنها نقش تزئینی داشته و خروجی اصلی اگزوز، زیر بدنه و در سمت راست تعبیه شده است.

پیشنهاد مطالعه : بررسی و مقایسه تیگو 7 با تیگو 5

مقالات مرتبط

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured