بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لوازم یدکی خودرو

    عایق درب موتور

انتخاب خودرو

عایق درب موتور DS عایق درب موتور آئودی عایق درب موتور آلفارومئو عایق درب موتور اس دبلیو ام عایق درب موتور ام جی عایق درب موتور ام وی ام عایق درب موتور اپل عایق درب موتور بایک عایق درب موتور برلیانس عایق درب موتور بسترن عایق درب موتور بنز عایق درب موتور بورگوارد عایق درب موتور بی ام و عایق درب موتور بیسو عایق درب موتور تویوتا عایق درب موتور جک عایق درب موتور جیلی عایق درب موتور دامای عایق درب موتور دانگ فنگ عایق درب موتور رنو عایق درب موتور سانگ یانگ عایق درب موتور سوائیست عایق درب موتور سوبارو عایق درب موتور سوزوکی عایق درب موتور سیتروئن عایق درب موتور فوتون عایق درب موتور فولکس عایق درب موتور فیات عایق درب موتور لندمارک عایق درب موتور لوتوس عایق درب موتور لکسوس عایق درب موتور لیفان عایق درب موتور مازراتی عایق درب موتور مزدا عایق درب موتور میتسوبیشی عایق درب موتور نیسان عایق درب موتور هاوال عایق درب موتور هایما عایق درب موتور هن تنگ عایق درب موتور هوندا عایق درب موتور هیوندای عایق درب موتور ولوو عایق درب موتور پروتون عایق درب موتور پورشه عایق درب موتور پژو عایق درب موتور چانگان عایق درب موتور چری عایق درب موتور کوپا عایق درب موتور کیا عایق درب موتور گریت وال عایق درب موتور یواز

برندها brands


عایق کاپوت جزئی از لوازم یدکی خودرو است که کارایی بسیار زیادی در ماشین دارد؛ جنس عایق کاپوت که به آن نمد هم می‌گویند بسیار مهم است و در کیفیت آن تاثیر زیادی می‌گذارد. کاپوت خودرو معمولا برای کم کردن صداهایی که از خارج ماشین به داخل می‌آید نصب می‌شود. عایق کاپوت عموما از پشم گوسفند تولید می‌شود و هر اندازه که پشم در آن بیشتر باشد کیفیت آن نیز بالاتر می‌باشد. ویژگی که عایق کاپوت دارد این است که در برابر آتش از خودش مقاومت نشان می‌دهد و حساسیت نشان نمی‌دهد و همین طور بوی بدی ندارد که اذیت کننده باشد.عایق کاپوت خودرو عموما از نمدهای صنعتی منشا می‌گیرد، نمد صنعتی از فشار و ترکیب شدن حصیری که بافته نشده و با پشم و با ضخامت بالا تولید می‌شود. نمد صنعتی هم ویژگی‌هایی دارد که در نوبه خودش جالب است؛ این مدل نمد می‌تواند انرژی‌هایی اعم از لرزش یا صوتی را جذب کند و از هدر رفتن انرژی جلوگیری کند. ضمنا نمد صنعتی ویژگی‌هایی که دارد در بازه دمایی 45 تا 100 سانتگراد را نگهداری می‌کند.


عایق کاپوت ماشین


نمد کاپوت چیست

عایق کاپوت وسیله ای است که کارایی خیلی زیادی دارد و وجود آن سبب شده تا ماشین با کیفیت تر کار کند.عایق کاپوت که به آن نمد کاپوت هم گفته می‌شود. بیشترین کارایی که دارد کاهش صدای موتور ماشین است. همچنین  برای کم کردن لرزش کاپوت هم مورد استفاده قرار می‌گیرد و صدای سیلندرها را هم کم می‌کند. دلیلی که سبب شده تا از عایق کاپوت استفاده شود این است که نمی‌گذارد تا رنگ کاپوت در اثر گرما خراب شود و تغییر کند و در زمستان و هوای سرد هم کمک می‌کند تا موتور ماشین زودتر گرم شود. ضمنا در برخی از ماشین‌ها، گیربکس و دیفرانسیل، صدای زوزه مانند می‌دهند که وجود خود عایق کاپوت از افزایش این صداها و ورود آن‌ها به داخل ماشین جلوگیری می‌کند.


کیفیت عایق کاپوت

برخی از اتومبیل‌ها خودشان عایق کاپوت دارند؛ اما در برخی دیگر مانند پراید باید، نمد کاپوت را از فروشگاه‌های لوازم یدکی ماشین تهیه کرده و آن‌ را نصب کنید. نمد کاپوت هر چقدر درصد پشمش بیشتر باشد، مسلما ضخامت آن بالاتر بوده و همین طور کیفیت بیشتر دارد و قابل شستشو و نظافت است. از طرفی اگر نمد کاپوت اگر نامرغوب باشد معمولا نازک است و زمانی که نصب می‌شود. بعد از این که کار کند، تغییر شکل می‌دهد.


عایق کاپوت خودرو


عایق در صندوق عقب

خیلی از افراد به خصوص جوان‌ها برای بهتر گوش دادن موسیقی روی ماشین شان، سیستم صوتی نصب می‌کنند که صدا را افزایش داده و کیفیت آن را بهتر می‌کند. سیستم صوتی در صندوق عقب قرار می‌گیرد. در نتیجه در صندوق عقب ماشین هم می‌توانید از نمد استفاده کنید؛ چون که اگر سیستم صوتی نصب کرده باشید، وجود نمد باعث شده تا درب صندوق نلرزد.


ویژگی‌های عایق کاپوت

•     کاهش ورود صدای موتور به اتاق ماشین

•     مقاومت بالا در مقابل بنزین، ضد یخ و مواد موتور

•     حفظ و نگهداری انرژی

•     کمک به گرم شدن موتور در هوای سرد

•      کم کردن میزان مصرف سوخت

•     امکان استفاده در شرایط آب و هوایی گوناگون


>

خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured