بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لوازم یدکی خودرو

    توربو شارژر

انتخاب خودرو

توربو شارژر آئودی توربو شارژر آلفارومئو توربو شارژر اس دبلیو ام توربو شارژر ام جی توربو شارژر ام وی ام توربو شارژر اپل توربو شارژر بایک توربو شارژر برلیانس توربو شارژر بسترن توربو شارژر بنز توربو شارژر بورگوارد توربو شارژر بی ام و توربو شارژر بیسو توربو شارژر تویوتا توربو شارژر جک توربو شارژر جیلی توربو شارژر دامای توربو شارژر دانگ فنگ توربو شارژر رنو توربو شارژر سانگ یانگ توربو شارژر سوائیست توربو شارژر سوبارو توربو شارژر سوزوکی توربو شارژر سیتروئن توربو شارژر فوتون توربو شارژر فولکس توربو شارژر فیات توربو شارژر لندمارک توربو شارژر لوتوس توربو شارژر لکسوس توربو شارژر لیفان توربو شارژر مازراتی توربو شارژر مزدا توربو شارژر میتسوبیشی توربو شارژر نیسان توربو شارژر هاوال توربو شارژر هایما توربو شارژر هن تنگ توربو شارژر هوندا توربو شارژر هیوندای توربو شارژر ولوو توربو شارژر پروتون توربو شارژر پورشه توربو شارژر پژو توربو شارژر چانگان توربو شارژر چری توربو شارژر کوپا توربو شارژر کیا توربو شارژر گریت وال توربو شارژر یواز

برندها brands


توربورشارژر در چند سال اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است؛ طوری که امروزه طراحان ایرانی هم در ماشین‌ها از آن استفاده می‌کنند. توربورشارژر ماشین در سال 1885 به وسیله دایملر مهندس آلمانی طراحی شد. وجود توربوشارژر سبب شده تا موتور را کم حجم کرده و همین طور آن را قدرت مند و سبک نماید. توربوشارژر دارای دو توربین است که با استفاده از یک شفت بهم وصل می‌شوند یکی از توربین‌ها در مسیر ورود هوای موتور قرار گرفته و مدل دیگر آن در بخش خروج آن قرار می‌گیرد. این مکانسیم این وظیفه را دارد تا هوای پر فشار را به داخل سیلندر بدمد تا دود از آن خارج شود همچنین هوای داخل سیلندر را هم افزایش دهد. بیشتر کردن بازدهی موتور و قدرت آن سبب می‌شود که موتور بهتر کار کند. هوای بیشتر در واقع اکسیژن بیشتر است که زمانی که بالاتر رود سبب شده تا موتور هم پر قدرت تر شود. در ادامه به نکات بیشتری اشاره خواهیم کرد.


توربو شارژر ماشین


موتورهایی که روی آن‌ها توربوشارژر نصب نشده باشد؛ موتور معمولی هستند که فرآیند کار کردن آن‌ها به این صورت است که مکش هوا را حرکت کردن پیستون در درون سیلندر ماشین انجام می‌دهند و همین طور هوای درون سیلندر با فشار جو را تامین می‌کنند. همچنین در برخی موارد فشار هوای ورودی به سیلندر زمانی که به فشار جو نرسد و یا این که کمتر از آن باشد. توربوشارژر فشار هوای ورودی را به محفظه احتراق افزایش می‌دهد و فشار آن را دو برابر فشار جو می‌کند که سبب شده تا نیرو و قدرت بالاتر رود. توربوشارژر از کمپرسور و توربین تشکیل شده است که هر کدام از آن‌ها روی شفت قرار می‌گیرند. توربین توربوشارژر با استفاده از گازهای حاصل از احتراق می‌چرخد و در نتیجه انرژی حاصل شده از آن کمپرسور شروع به چرخیدن خواهد کرد تا هوای داخلی سیلندر تامین گردد. توربوشارژر یک روتوری دارد که یک طرف شفت به آن نصب شده و از سمت دیگر به کمپرسور وصل است. خود روتور توروشارژر دارای دو محفظه است که یکی برای توربین و دیگری مخصوص کمپرسور می‌باشد. گازهایی که به درون محفظه توربین وارد می‌شود و با حرکت کردن آن کمپرسور هم با سرعت زیاد می‌چرخد. ورود سوخت به درون سیلندر گازهای خارج شده از آن را بیشتر می‌کند و به همین دلیل سرعت کارایی آن بالاتر می‌رود و هوای بیشتری داخل سیلندر تامین می‌گردد.


توربو شارژر خودرو


مزایای توربوشارژر

توربوشارژر یک سری مزایایی دارد؛ در حال حاضر آلودگی هوا یکی از معضلات جوامع توسعه یافته است که راهکارهای زیادی برای آن ارائه داده می‌شود. وجود و استفاده از توربوشارژر ماشین در کاهش آلودگی هوا موثر است و همین طور سبب می‌شود تا در میزان مصرف سوخت هم صرفه جویی گردد. ضمنا بزرگ ترین مزیت این قطعه را می‌توان افزایش بازدهی موتور بدون آن که روی آن وزن اضافه کند نام برد که در همه وسایل نقلیه هم قابل استفاده است. 


معایب توربوشارژر

•     هزینه بالای نهگداری و تعمیرات

•     کم شدن طول عمر قطعات بخاطر حرارت بالا

•     حساسیت بالا برای تعویض کردن دوره‌ای


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured