بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لوازم یدکی خودرو

    درب صندوق خودرو

انتخاب خودرو

درب صندوق خودرو DS درب صندوق خودرو آئودی درب صندوق خودرو آلفارومئو درب صندوق خودرو اس دبلیو ام درب صندوق خودرو ام جی درب صندوق خودرو ام وی ام درب صندوق خودرو اپل درب صندوق خودرو بایک درب صندوق خودرو برلیانس درب صندوق خودرو بسترن درب صندوق خودرو بنز درب صندوق خودرو بورگوارد درب صندوق خودرو بی ام و درب صندوق خودرو بیسو درب صندوق خودرو تویوتا درب صندوق خودرو جک درب صندوق خودرو جیلی درب صندوق خودرو دامای درب صندوق خودرو دانگ فنگ درب صندوق خودرو رنو درب صندوق خودرو سانگ یانگ درب صندوق خودرو سوائیست درب صندوق خودرو سوبارو درب صندوق خودرو سوزوکی درب صندوق خودرو سیتروئن درب صندوق خودرو فوتون درب صندوق خودرو فولکس درب صندوق خودرو فیات درب صندوق خودرو لندمارک درب صندوق خودرو لوتوس درب صندوق خودرو لکسوس درب صندوق خودرو لیفان درب صندوق خودرو مازراتی درب صندوق خودرو مزدا درب صندوق خودرو میتسوبیشی درب صندوق خودرو نیسان درب صندوق خودرو هاوال درب صندوق خودرو هایما درب صندوق خودرو هن تنگ درب صندوق خودرو هوندا درب صندوق خودرو هیوندای درب صندوق خودرو ولوو درب صندوق خودرو پروتون درب صندوق خودرو پورشه درب صندوق خودرو پژو درب صندوق خودرو چانگان درب صندوق خودرو چری درب صندوق خودرو کوپا درب صندوق خودرو کیا درب صندوق خودرو گریت وال درب صندوق خودرو یواز

برندها brands


صندوق عقب یک بخشی از ماشین است که برای قرار دادن اسباب و وسایل طراحی و تولید شده است؛ همچنین تجهیزات و لوازم مورد نیاز خودرو اعم از لاستیک زاپاس، جک، باتری، مخزن و ابزار الکترونیکی هم در آن قرار می‌گیرند. صندوق عقب، به نوع، مدل و طراحی خودرو هم بستگی دارد. به عنوان مثال خودروهای گاز سوز، بنزین سوز هم صندق عقب شان فرق دارد. چون که برای ماشین‌های گاز سوز باید یک مخزن گاز CNG در صندق عقب قرار داد و جای آن را خیلی می‌گیرد. 


درب صندوق خودرو


مدل‌های خودرو مختلف صندوق عقب برای صندوق عقب با توجه به مدل ماشین و طراحی آن یک سری دسته بندی‌هایی وجود دارد که در ادامه به هر کدام از آن‌ها خواهیم پرداخت. اگر خودروهایی که صندوق عقب آن‌ها چسبیده است را ببینید؛ متوجه می‌شوید که هاچ بک هستند. خودروهایی که هاچ بک هستند عموما صندوق عقبی ندارند و معمولا فضایی در اختیار فرد قرار نمی‌دهند. اگر صندوق عقب هاچ بک را باز کنید داخل آن فضایی وجود دارد که شما را به فضای داخلی خودرو وصل می‌کند، در واقع درب پشتی با صندوق عقب ماشین یکی بوده و معمولا از جنس شیشه است. این مدل خودروها فضای خالی مانند ماشین‌های صندوق دار به خودرو نمی‌دهد؛ اما زیبایی خاصی دارد و در بین جوانان از محبوبیت خاصی برخوردار است. 


درب صندوق ماشین

ماشین‌های دیگری وجود دارند که دارای صندوق عقب متفاوتی می‌باشند که به آن‌ها استیشن می‌گویند. صندوق استیشن به صورت یک جعبه بزرگ در پشت ماشین است که درب آن شبیه به ماشین‌های هاچبک می‌باشد که به طور عمودی باز ممی‌گردد. این مدل صندوق تفاوتی که با خودروهای هاچبک دارد این است که فضای عقب آن بسیار بزرگ بوده و عموما نسبت به ماشین‌های سدان و شاسی بلند هم رواج بیشتری دارد.


درب صندوق ماشین


صندوق عقب ماشین‌های شاسی بلند

ماشین‌های شاسی بلند صندوق عقب بزرگتری نسبت به دیگران دارند. این مدل خودروها با توجه به پلتفرمی که دارند جزء دسته بندی متفاوتی قرار می‌گیرند. شاسی بلندها طوری طراحی شده اند که از مسیرهای ناهموارعبور می‌کنند و در مقابل شرایط آب و هوایی مقاومت بیشتری دارند. 


نکاتی برای استفاده درست صندوق عقب

برای باز کردن درب صندوق عقب مانند کاپوت خودرو باید یک سری موارد را در نظر بگیرید؛ برای باز کردن آن باید از باز کننده درب استفاده نمایید تا به درب آن آسیب نرسد. همچنین برای بستن آن هم باید از نیروی دست تان استفاده کنید و درب را به پایین هل دهید تا روی قفل چفت شود و در این زمان صدای آن شنیده می‌شود. ضمنا از بستن محکم درب خودداری کنید؛ چون به آن و قفل آن اسیب می‌رسد و پس از مدتی خوب بسته و چفت نمی‌شود و باید از فروشگاه‌های لوازم یدکی خودرو ، صندوق عقب دیگری خریداری کنید.


مزایا و معایب قرار دادن باطری ماشین در صندوق عقب

بیشتر افراد باطری ماشین را در صندوق عقب قرار می‌دهند این کار یک سری مزایا و ی سری هم معایب دارد که عبارتند از:

توزیع وزن مناسب

بیشتر کردن طول عمر باطری

کم کردن لرزش باطری

معایب باطری ماشین در صندوق عقب

از بین بردن فضای عقب ماشین

هزینه بیشتر برای تعمیرات

فشار وزن کابل‌ها روی صندوق

پیچیده شدن سیستم برق ماشین>

خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured