بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لوازم یدکی خودرو

    رگلاتور بنزین

انتخاب خودرو

رگلاتور بنزین آئودی رگلاتور بنزین آلفارومئو رگلاتور بنزین اس دبلیو ام رگلاتور بنزین ام جی رگلاتور بنزین ام وی ام رگلاتور بنزین اپل رگلاتور بنزین بایک رگلاتور بنزین برلیانس رگلاتور بنزین بسترن رگلاتور بنزین بنز رگلاتور بنزین بورگوارد رگلاتور بنزین بی ام و رگلاتور بنزین بیسو رگلاتور بنزین تویوتا رگلاتور بنزین جک رگلاتور بنزین جیلی رگلاتور بنزین دامای رگلاتور بنزین دانگ فنگ رگلاتور بنزین رنو رگلاتور بنزین سانگ یانگ رگلاتور بنزین سوائیست رگلاتور بنزین سوبارو رگلاتور بنزین سوزوکی رگلاتور بنزین سیتروئن رگلاتور بنزین فوتون رگلاتور بنزین فولکس رگلاتور بنزین فیات رگلاتور بنزین لندمارک رگلاتور بنزین لوتوس رگلاتور بنزین لکسوس رگلاتور بنزین لیفان رگلاتور بنزین مازراتی رگلاتور بنزین مزدا رگلاتور بنزین میتسوبیشی رگلاتور بنزین نیسان رگلاتور بنزین هاوال رگلاتور بنزین هایما رگلاتور بنزین هن تنگ رگلاتور بنزین هوندا رگلاتور بنزین هیوندای رگلاتور بنزین ولوو رگلاتور بنزین پروتون رگلاتور بنزین پورشه رگلاتور بنزین پژو رگلاتور بنزین چانگان رگلاتور بنزین چری رگلاتور بنزین کوپا رگلاتور بنزین کیا رگلاتور بنزین گریت وال رگلاتور بنزین یواز

برندها brands


میزان مصرف سوخت در ماشین و سیستم سوخت رسانی انژکتور ماشین با یک سری عوامل تاثیر زیادی دارد. اولین عامل این است که انژکتورها در زمان مناسب توسط ای سی یو ماشین تنظیم شوند و عامل دوم این است که سوخت در انژکتور با استفاده از رگلاتور کنترل گردد. رگلاتور به وسیله ای گفته می‌شود که برای استفاده و اندازه گیری فشار گاز داخل لوله گاز به کار می‌رود. به صورت کلی رگلاتورها به دو صورت استیلی و برنجی تولید می‌شوند. رگلاتور استیل نسبت به مدل دیگر آن مقاومت و استحکام بیشتری دارد و میزان خطا در آن بسیار پایین است. ضمنا رگلاتورهایی که استیل هستند نسبت به سایرین موتور قوی تری دارند؛ اما قیمت آن نسبت به رگلاتور برنجی بیشتر است. 


رگلاتور بنزین ماشین


تا به این جا با رگلاتور و کارایی آن آشنا شدیم. رگلاتور بنزین یا رگلاتور فشار سوخت ماشین در انتهای ریل سوخت یا اول مسیر سوخت رسانی است و بعد از پمپ سوخت خودرو قرار می‌گیرد و مقدار تنظیم فشار ریل یا مسیر در ماشین‌های مختلف را بین 2.5 تا 3.5 انجام می‌دهد. در  اتومبیل‌هایی که ریگلاتور در آخر ریل سوخت می‌باشد با استفاده از یک ارتباز بین خلا و منیفولد هم استفاده می‌کند تا فشار برای ریل را با موتور تنظیم کند. ضمنا اگر فشار مسیر زیاد شود، روی مکانیزم فنر و دیافراگم آن غالبه کرده و آن را از جای خودش بلند کرده و از این رو در مسیر برگشتن به سوخت، به باک بر می‌گردد.

هر یک از قطعاتی که با سوخت در ارتباط هستند اگر با مشکل رو به رو شوند در روند کار مشکل ایجاد می‌کنند؛ اگر رگلاتور سوخت خراب شود یک سری مشکلاتی ایجاد می‌شود که هم به شما کمک می‌کند تا بفهمید که اشکال از این قطعه است و باید عوض شود. اگر رگلاتور خراب شود؛ ماشین در زمان شتاب گیری و در زمان‌های بالا دچار افت فشار شده و میزان بنزینی که ماشین باید مصرف کند بیشتر می‌شود. همچنین اگر رگلاتور خراب شود شتاب گیری به شدت کم می‌شود مثلا اگر شود در یک دور موتور یک شتاب خاصی می‌گرفتید دیگر نمی‌توانید آن را بگیرید. ضمنا اگر این قطعه نشت کند می‌تواند از دور رینگ پیستون هم عبور کند و وارد کارتل روغن شود و روی روغن بیاید و ماشین ریپ بزند و خراب شود. ضمنا در زمان پاره شدن دیافراگم میزان سوخت هم بیشتر شده و نشتی آن بالاتر می‌رود.


رگلاتور بنزین خودرو


چگونه سلامت رگلاتور بنزین را تست کنیم؟

برای این که کارکرد درست این قطعه مطمئن شوید؛ فیلتر بنزین ماشین را بردارید و در جای آن دستگاه فشار سنج ریل بگذارید و سوئیچ باز کنید تا فشار داخل ریل بین 2.5 تا 3.5 باشد اگر بیشتر یا کم تر باشد رگلاتور خراب است یا این که شیلنگ منیفولد درآمد است یا پاره شده است. همچنین فشار باید بین 5 و 6 باشد اگر بیشتر باشد یا کم تر پمپ بنزین ماشین مشکل دارد و اگر آن هم مشکل نداشته باشد رگلاتور خراب است و باید عوض بشود. 


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured