بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لوازم یدکی خودرو

    پمپ انژکتور

انتخاب خودرو

پمپ انژکتور آئودی پمپ انژکتور آلفارومئو پمپ انژکتور اس دبلیو ام پمپ انژکتور ام جی پمپ انژکتور ام وی ام پمپ انژکتور اپل پمپ انژکتور بایک پمپ انژکتور برلیانس پمپ انژکتور بسترن پمپ انژکتور بنز پمپ انژکتور بورگوارد پمپ انژکتور بی ام و پمپ انژکتور بیسو پمپ انژکتور تویوتا پمپ انژکتور جک پمپ انژکتور جیلی پمپ انژکتور دامای پمپ انژکتور دانگ فنگ پمپ انژکتور رنو پمپ انژکتور سانگ یانگ پمپ انژکتور سوائیست پمپ انژکتور سوبارو پمپ انژکتور سوزوکی پمپ انژکتور سیتروئن پمپ انژکتور فوتون پمپ انژکتور فولکس پمپ انژکتور فیات پمپ انژکتور لندمارک پمپ انژکتور لوتوس پمپ انژکتور لکسوس پمپ انژکتور لیفان پمپ انژکتور مازراتی پمپ انژکتور مزدا پمپ انژکتور میتسوبیشی پمپ انژکتور نیسان پمپ انژکتور هاوال پمپ انژکتور هایما پمپ انژکتور هن تنگ پمپ انژکتور هوندا پمپ انژکتور هیوندای پمپ انژکتور ولوو پمپ انژکتور پروتون پمپ انژکتور پورشه پمپ انژکتور پژو پمپ انژکتور چانگان پمپ انژکتور چری پمپ انژکتور کوپا پمپ انژکتور کیا پمپ انژکتور گریت وال پمپ انژکتور یواز

برندها brands


در موتورهای دیزلی که بیشتر مخصوص ماشین آلات راهسازی، معدنی و سنگین هستند؛ پمپ انژکتور بیشترین کارایی را دارد؛ چرا که پمپ گازوئیل در این سیستم‌ها قلب آن‌ها محسوب شده و گشتاور لازم را فراهم می‌کند. از آن جایی که پمپ انژکتوری که در سیستم موتور دیزل وجود دارد می‌تواند قدرت زیادی تولید کند و برای کار کردن هیچ نیازی به جرقه زدن و برق ندارد، طول عمر آن بالا بوده و تجهیزات آن استفاده زیادی دارند؛ به همین دلیل به کار گیری از این نوع موتور سبب شده تا در وسایل و ماشین آلات سنگین استفاده شود و مشکلات کمی ایجاد کند. تنها مشکلی که در این مدل موتور خیلی اتفاق می‌افتند استارت نزدن موتور است که بیشتر زمان‌ها به سوخت آن ربط دارد. برای پمپ انژکتور سیستم‌های گوناگونی وجود دارد که در پیشرفته ترین آن پمپ انژکتور یک سوپاپ قطع برقی با یک سیم دارد. در این مقاله نکاتی در این باره بیان خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.


پمپ انژکتور ماشین


نحوه کار پمپ انژکتور ردیفی

پمپ انژکتور قطعه ای است که وظیفه دارد تا سوخت را به درون سیلندرهای موتور دیزلی پمپاژ کرده و انتقال دهید. انژکتور در ماشین‌هایی که موتور دیزل دارند بسیار پیچیده است. هر یک از پمپ انژکتور یک شرایط و کارایی خاصی دارند و این وظیفه را بر عهده دارند تا پس از پمپاژ کردن سوخت، تحمل دما و فشار داخلی سیلندر را افزایش داده تا بتوانند سوخت را به پودر تبدیل کند و به صورت دورانی به اجزای احتراقی موتور ارسال کند.

وظایف کلی پمپ انژکتور

تنظیم زمان آغاز تزریق سوخت

بررسی و سنجش زمان تزریق سوخت

ارزیابی و ارسال میزان سوخت موتور

کنترل مقدار سوخت

تقسیم به موقع گازوئیل

فراهم کردن فشار مناسب برای پودر شدن گازوئیل

رساندن سوخت در زمان مناسب به سوزن انژکتور

پاشاندن سوخت به سر پیستون در زمان سوخت


انواع پمپ انژکتور

پمپ انژکتور در مدل‌های گوناگونی طراحی و تولید می‌شود که عبارتند از:

پمپ آسیابی

پمپ ردیفی

پمپ تک سیلندر

یونیت

انژکتور

پمپ دستی

نازل

والو

پلانجر


چرا پمپ انژکتور خراب می‌شود؟

دلایل مختلفی برای خراب شدن یک پمپ وجود دارد. یک سری قطعات و لوازم در ماشین هستند که کیفیت کار آن‌ها روی هر یک از قطعات دیگر تاثیر دارد؛ از این رو زمانی که در کارایی آن‌ها اختلال ایجاد شود؛ در روند کار ماشین هم مشکل می‌آورد. پمپ انژکتور به دلیل استفاده از سوخت نا مرغوب و همین طور وجود مواد رسوبی در داخل آن خراب می‌شود. همچنین نگه داشتن مخزن سوخت گازوئیل به مدت زمان زیاد و ورود اشیا خارجی داخل آن می‌تواند پمپ را با مشکلات زیادی رو به رو کند. که در این زمان شما باید به فروشگاه لوازم یدکی ماشین رفته و نسبت به تعویض و تعمیر آن اقدام کنید. اگر پمپ آسیب دیدگی خیلی زیادی نداشته باشد؛ تعمیرکار با انجام یک سری کارها می‌تواند آن را دوباره راه اندازی کند؛ اما اگر آسیب دیدگی آن خیلی باشد نمی‌توان آن را مجدد بازسازی کرد و باید تعویض نمود؛ به همین بهتر است که همیشه سلامت و کیفیت سیستم سوخت خودرو را در نظر بگیرید.


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured