بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

گیربکس ماشین

    گیربکس کامل

انتخاب خودرو

گیربکس کامل آئودی گیربکس کامل آلفارومئو گیربکس کامل اس دبلیو ام گیربکس کامل ام جی گیربکس کامل ام وی ام گیربکس کامل اپل گیربکس کامل بایک گیربکس کامل برلیانس گیربکس کامل بسترن گیربکس کامل بنز گیربکس کامل بورگوارد گیربکس کامل بی ام و گیربکس کامل بیسو گیربکس کامل تویوتا گیربکس کامل جک گیربکس کامل جیلی گیربکس کامل دامای گیربکس کامل دانگ فنگ گیربکس کامل رنو گیربکس کامل سانگ یانگ گیربکس کامل سوائیست گیربکس کامل سوبارو گیربکس کامل سوزوکی گیربکس کامل سیتروئن گیربکس کامل فوتون گیربکس کامل فولکس گیربکس کامل فیات گیربکس کامل لندمارک گیربکس کامل لوتوس گیربکس کامل لکسوس گیربکس کامل لیفان گیربکس کامل مازراتی گیربکس کامل مزدا گیربکس کامل میتسوبیشی گیربکس کامل نیسان گیربکس کامل هاوال گیربکس کامل هایما گیربکس کامل هن تنگ گیربکس کامل هوندا گیربکس کامل هیوندای گیربکس کامل ولوو گیربکس کامل پروتون گیربکس کامل پورشه گیربکس کامل پژو گیربکس کامل چانگان گیربکس کامل چری گیربکس کامل کوپا گیربکس کامل کیا گیربکس کامل گریت وال گیربکس کامل یواز

برندها brands


سیستم گیربکس اتومبیل یکی از مهمترین اجزای آن است. هنگام فشار دادن پدال گاز یا ترمز و تغییر سرعت خودرو این گیربکس خودروی شما است که نیرو را از موتور به چرخ‌ها منتقل می‌کند. نحوه عملکرد سیستم انتقال نیرو در همه وسایل نقلیه سبک و سنگین مانند گیربکس خودرو و گیربکس کامیون تقریبا مشابه است. در حالت کلی دو نوع گیربکس اتومبیل وجود دارد. در گیربکس نوع اتوماتیک بدون دخالت مستقیم راننده، سیستم کار انتقال نیرو را انجام می‌دهد، در حالی که گیربکس‌های دستی برای انتقال نیرو در تعویض دنده به یک مرحله از عمل مکانیکی راننده نیاز دارند. سیستم گیربکس، بسته به نوع انتقال فرآیند متفاوت است. ولی در هر دو حالت، عملکرد کلی گیربکس بدین صورت است که که با کاهش سرعت و یا افزایش سرعت خودرو، نسبت دنده را بین چرخ‌های محرک و موتور تنظیم می‌کند. هنگامیکه وسیله نقلیه متوقف می‌شود، سیستم انتقال قدرت موتور را از چرخ‌های محرک جدا می‌کند تا وقتی چرخ ها در حرکت نیستند موتور نیز به کار کردن ادامه ندهد. 


گیربکس کامل ماشین


گیربکس دستی

جعبه دنده‌های دستی دارای یک پدال کلاچ و یک اهرم تعویض دنده هستند که راننده برای تعویض دستی دنده‌ها باید از آن‌ها استفاده کند. این نوع سیستم‌های انتقال نیرو از مجموعه‌ای از چرخ دنده‌ها در امتداد یک جفت شافت تشکیل شده است که شافت‌های ورودی و خروجی نامیده می‌شوند. در گیربکس دستی راننده باید بر اساس سرعت خودرو دنده مناسب را انتخاب کرده و کلاچ را درگیر یا جدا کند. در ساخت این نوع گیربکس از چرخ دنده، صفحه فشار و کلاچ برای درگیر شدن و جدا شدن موتور از سیستم انتقال قدرت استفاده شده است. چرخ‌دنده و صفحه فشار به موتور متصل می‌شوند و کلاچ نیز بین آنها قرار می‌گیرد. اصطلاح "فشار در کلاچ" به معنی آزاد کردن صفحه فشار است که کلاچ را از موتور جدا می کند.


گیربکس اتوماتیک

تفاوت اصلی گیربکس اتوماتیک در مقابل جعبه دنده دستی این است که فرایندی که انتقال نیرو در یک گیربکس دستی را تأمین می کند، کلا درون خود گیربکس اتوماتیک اتفاق می‌افتد. در گیربکس‌های اتوماتیک معمولاً از کلاچ استفاده نمی شود ولی در عوض گیربکس اتوماتیک برای تغییر دنده به مبدل گشتاور خودرو متکی است. اولین گیربکس اتوماتیک که به دلیل داشتن کلاچ بیشتر به گیربکس نیمه اتوماتیک شباهت داشت، از اوایل دهه 1900 به نوعی وجود داشت. اما اولین گیربکس اتوماتیک واقعی که در یک خودروی تولیدی استفاده شد Hydro-Matic بوده و در سال 1939 توسط ارل اوری تامپسون ابداع شد.اکثر وسایل نقلیه سنگین و کامیون‌های بزرگ دارای گیربکس اتوماتیک سنتی هستند که در هماهنگی با موتور کامیون کار می‌کند. در اینجا به برخی از اصطلاحات مرتبط با این نوع گیربکس اتوماتیک اشاره می‌کنیم.

گیربکس شیفت مستقیم: یک جعبه دنده شیفت مستقیم که به آن DSG نیز میگویند، دارای دو کلاچ است که به طور متناوب در تعویض دنده‌ها جدا می‌شوند. DSGها شتاب روان و جابجایی سریع را فراهم می‌کنند.

تیپ ترونیک: یک جعبه دنده تیپترونیک امکان تعویض دستی گیربکس اتوماتیک، از طریق تعویض دنده و یا کنترل فرمان را فراهم می کند. نکته منفی این است که اگر انتقال داده خارج از پارامترهای تنظیم شده باشد، رایانه به حالت دستی اجازه فرمان دهی نداده و جایگزین می‌شود.

هیدرولیک: هیدرولیک فشار و سیال درون گیربکس اتوماتیک را شکل می‌دهد.

در اتومبیل‌های برقی نیز از سیستم‌های تک دنده استفاده می‌شود. واحد قدرت یک موتور الکتریکی مهندسان را قادر می سازد تا از انتقال قدرت تک سرعته برای انتقال نیرو به چرخ های محرک استفاده کنند.فروشگاه اینترنتی cari4 از توزیع‏ کنندگان برتر لوازم یدکی ماشین آلات سبک و سنگین در سطح کشور می‌باشد و با کادری مجرب از متخصصان تمامی محصولات لوازم یدکی خودرو را از لحاظ اصالت و کیفیت تضمین کرده و پاسخگوی تمام نیاز‏های مشتریان در سطح کشور است. ارسال سریع سفارشات و بهره‌گیری از بسته‌بندی‌های اصولی جهت جلوگیری از آسیب دیدن قطعات گیربکس کامل خودرو وجه تمایز مجموعه cari4 می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured