بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لوازم یدکی خودرو

    استارت

انتخاب خودرو

برندها brands


در زمان گذشته، هنگامی که ماشین تازه در بازارها جا افتاده بود برای این که استارت بزنن از سیستم هندل برای موتور استفاده می‌کردند تا محور اصلی موتور بتواند بپرخد و این سیستم خیلی مشکل داشت. پس از گذشت زمان هندل دستی هم مانند هر چیزی که در گذشته وجود داشت کنار گذاشته شود و استارت برقی به جای آن بیاید. استارت ابتدا محور را به دور خودش می‌چرخاند و پس از آن چرخ دنده‌های موتور شروع به کار می‌کنند تا احتراق صورت بگیرد و این سیستم هی به مرور زمان پیشرفت کرد و استار خودرو که در حال حاضر وجود دارد ایجاد شده است.سیستم استارت خودرو دارای یک سری قطعه هستند که انرژی الکتریکی را به مکانیکی بر می گرداند تا موتور ماشین روشن شود. به عبارتی دیگر زمانی که برق از باتری خودرو به استارت می‌رسد. استارت این برق به مکانیکی تبدیل کرده و به محور دور موتور که آن را میل لنگ هم می‌شناسیم می‌رساند. میل لنگ حرکت کرده و احتراق ایجاد شده و موتور شروع به کار می‌کند. نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که در ماشین‌های امروزی، برای این موتور کار کند باید کم ترین حالت به 100 دور در دقیقه برسد و پس از آن موتور می‌تواند به کار خودش ادامه دهد. 


استارت خودرو


بخش‌های استارت ماشین

استارت خودرو به صورت کلی دارای دو بخش است؛ اتوماتیک استارت و موتور استارت. اتوماتیک استارت استوانه ای کوچک است که روی استوانه بزرگ که موتور است قرار گرفته و برق را به بخش‌های اتوماتیک انتقال می‌دهد؛ به عبارتی دیگر اگر بخواهیم خلاصه بگوییم، اتوماتیک استارت محل اتصال و رابط برق باتری و موتور می‌باشد.


قطعات اتوماتیک استارت ماشین

اتوماتیک استارت ماشین دارای یک فیش و دوپیچ است که یکی از ان پیچ به قطب مثبت وصل شده و دیگری هم برق از آن راهی سیم پیچ دور موتور می‌شود. کارکرد فیش هم به بخش اتوماتیک سوئیچ خودرو وصل می‌شود.


خرابی استارت ماشین

اگر استارت خودرو با مشکل روبه رو شود راننده را در شرایط سختی می‌گذارد؛ چرا که ماشین روشن نشده و تنها راه رساندن آن به تعمیرگاه هل دادن و یا یدک کش کردن ماشین است. روشن نشدن ماشین تنها به استارت ربط ندارد به عنوان مثال اگر باتری خالی شود ماشین روشن نخواهد شد. اما اگر زمانی که سوئیچ ماشین را راننده می‌پیجاند، خودرو استارت نخورد مشکل زیادی دارد که باید برطرف شود. یعنی قطعات زیادی در روشن و خاموش شدن ماشین تاثیر دارند اگر خود راننده در این زمینه اطلاعاتی ندارد باید از یک تعمیرکار ماشین کمک بگیرد؛ چرا که ممکن است سیستم استارت ماشین مشکلی نداشته باشد اما بخش‌های دیگر باعث شوند تا اتومبیل روشن نشود و خودرو کار نکند.


علامت‌هایی خرابی استارت ماشین

زمانی که ماشین استارت می‌زنید صدایی مانند تیک از بخش موتور شنیده شده و ماشین روشن نمی‌شود.

پس از این که ماشین روشن شود استارت با دنده فلایول درگیر می‌شود

سوئیچ باز شده و برق آمپر هم می‌آید اما ماشین استارت نمی‌خورد و موتور هم هیچ عکس العملی ندارد.


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured