بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لوازم یدکی خودرو

    کاسه نمد

انتخاب خودرو

برندها brands


کاسه نمد یکی از قطعات ماشین می‌باشد که در سیستم‌های هیدرولیک ماشین شامل، پمپ، پیستون و اتصالات به کار می‌رود؛ کاسه نمد برای ممانعت از روغن ریزی شفت، یاتاقان و بربلینگ همین طور مراقبت این قطعه در برابر آلودگی و گرد و غبار به کار گرفته می‌شود؛ وجود این قطعه روی کارایی ماشین تاثیر زیادی می‌گذارد. کارایی کاسه نمد به این صورت است که لبه آن روی دوار و شفت قرار گفته و جدار بیرونی آن در محفظه نگهدارنده و به صورت کاملا فشرده قرار می‌گیرد؛ به این صورت کاسه نمد در جای خودش قرار داشته و برای حرارت زیاد، لبه‌های کاسه نمد را روغن کاری می‌کنند. به عبارت دیگر، کاسه نمد با استفاده از پمپ کردن در محل تماس لبه و سطح شفت، باعث می‌شوود تا نشتی ایجاد نگردد؛ ضمنا پمپ از رابطه مستقیمی با پروفایل فشاری برخوردار است. این مدل پروفیل فشاری با استفاده از طراحی هندسی لبه آن کنترل می‌گردد که فشار بیشتری روی بخش لبه اعمال می‌کند. همچنین لایه ای از فیلم روغنی بین کاسه نمد و سطح شفت قرار دارد؛ همچنین بخش سومی از آن دارای ناهمواری‌ها روی لبه کاسه نمد می‌باشد. این مدل ناهمواری به گونه ای وجود دارد که سیال را به طرف روغنی می‌فرستد.


کاسه نمدخودرو


انواع کاسه نمد

کاسه نمد هم مانند هر وسیله دیگری انواع و اقسامی دارد که عبارتند از: کاسه نمد گریس، کاسه نمد روغن، کاسه نمد فنری و کاسه نمد بدون فنر، کاسته نمد به صورت کلی در سیستم متحرک حرکت دوار، نوسانی و رفت و برگشتی دارد.حرکت دوار آن به صورت است که جهت چرخش این سیستم برای آب بندی مهم بوده و شفت آن به صورت ساعت گرد و پاد ساعت گرد چرخش می‌کند. حرکت نوسانی طوری طراحی شده است که در قوس با زاویه ای مشخص نوسان کند. حرکت رفت و برگشت مدلی از حرکت است که به صورت رفت و برگشت به محفظه وارد و از آن خارج می‌گردد. 


کاسه نمد ماشین


چه عواملی روی کاسه نمد تاثیر می‌گذارند

یک سری عواملی هستند که کارایی کاسه نمد به آن‌ها بستگی دارد و در زمانی که مناسب باشند این قطعه درست کار کردن و اگر به خوبی نباشند یک سری مشکلاتی را ایجاد می‌کنند. سه شکل دمایی در کاسه نمد است که از جمله آن می‌توان به دما بیرونی، زیر لبه و انباره اشاره کرد که مجموع اثر هر کدام از آن‌‎ها باعث شده تا مواد الاستومری در این مدل کارها سخت و سفت گردند و طول عمر قطعه کم شود. دمای خارجی آن می‌تواند از هر منبع حرارتی بیشتر شود و تاثیر مخربی روی طول عمر آن داشته باشد. فشار ویژگی دیگری است که روی کاسه نمد تاثیر منفی دارد؛ این بخش از آن بسیار نازک و انعطاف پذیر می‌باشد و هیچ حمایتی مقاومتی ندارد به همین دلیل اگر فشار حتی کمی هم زیاد شود عمر کاسه نمد را کم کرده و شما باید به فکر لوازم یدکی ماشین باشید.


عوامل موثر در انتخاب کاسه نمد

•     مدل روان کننده

•     قرارگیری عمودی و افقی

•     سرعت

•     دما

•     فشار

•     عدم تطابق شفت با جداره داخلی


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured