بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لوازم یدکی خودرو

  شاه فنر

  • فقط کالاهای موجود
  جستجوی پیشرفته
 • مقایسه ( مورد)

  (6) 5
  تماس بگیرید

  ۹۰٪ (۲۰ نفر) از خریداران، این کالا را پیشنهاد کرده‌اند.

  ۹۰٪ (۲۰ نفر) از خریداران، این کالا را پیشنهاد کرده‌اند.

  0 تومان

  تنها 5 عدد در انبار باقی مانده
  (6) 5
  تماس بگیرید

  97٪ (17 نفر) از خریداران، این کالا را پیشنهاد کرده‌اند.

  97٪ (17 نفر) از خریداران، این کالا را پیشنهاد کرده‌اند.

  0 تومان

  (6) 5
  تماس بگیرید

  97٪ (12 نفر) از خریداران، این کالا را پیشنهاد کرده‌اند.

  97٪ (12 نفر) از خریداران، این کالا را پیشنهاد کرده‌اند.

  0 تومان

  (6) 5
  تماس بگیرید

  94% (12 نفر) از خریداران، این کالا را پیشنهاد کرده اند.

  94% (12 نفر) از خریداران، این کالا را پیشنهاد کرده اند.

  0 تومان

  (6) 5
  تماس بگیرید

  94% (31 نفر) از خریداران، این کالا را پیشنهاد کرده اند.

  94% (31 نفر) از خریداران، این کالا را پیشنهاد کرده اند.

  0 تومان

  نمايش 1 تا 5 از 5 (1 صفحه)

انتخاب خودرو

برندها brands


بزرگ ترین فنر موجود در ماشین را شاه فنر می‌گویند؛ چرا که دو سر آن داری قوس بالاتری است. فنر بخشی از سیستم تعلق ماشین می‌باشد که وزن آن را تحمل می‌کند؛ ارتفاع ماشین را در حد استانداردش نگه داشته و ضربات جاده را هم دفع می‌کند. فنر بیشتر از میله‌ یا حلقه‌هایی از جنس فولاد که انعطاف پذیرند تولید شده است و به شاسی و اتاق ماشین اجازه می‌دهد تا بدون هر گونه اشکال در حرکت ماشین، بتواند دست اندازها را رد کند. فنر بندی برای بیشتر ماشین‌ها الزامیست به خصوص خودروهایی که شتاب آن‌ها نسبتا زیاد است چون که فنر بندی سبب می‌شود تا شدت ضرباتی که از چرخ به اتاق وارد می‌شود کمتر شود و همین طور استهلاک ضرباتی که بین چرخ‌ها ایجاد می‌شود را کاهش دهد؛ همچنین چرخ همیشه به سطح زمین سابیده می‌شود و به آن فشار بالایی می‌آید که وجود فنر بدنی مناسب این سابیدگی را کاهش می‌دهد و کمک می‌کند تا راننده تسلط بیشتری روی نیروی کششی چرخ‌های محرک داشته باشد؛ از این رو وجود فنر بندی روی ماشین تاثیر زیادی دارد.


شاه فنر ماشین


کمک فنر خودرو چیست

زمانی که ماشین دارای فنر باشد و فشاری که از طریق بار به آن‌ها اضافه می‌شود بیشتر باشد؛ اتومبیل با یک سرعتگیر مواجه که شود فنر آن فشار را جذب کرده و جمع می‌شود؛ اما هنگامی که فنر جمع شود مقدار انرژی که در خودش نگه می‌دارد برای تخلیه این انرژی فنر را باز کرده و آن را رها می‌کند و این کار را تا زمانی انجام می‌دهد که انرژی را به صورت کامل تخلیه کند. از طرفی هر زمانی که فرکانس کمتر باشد؛ این سیکل سبب شده تا چرخ از جاده جدا شده و مجدد کنترل از دست راننده خارج شود. کمک فنر خودرو نوعی وسیله مکانیکی می‌باشد که در نزدیکی هر چرخ قرار گرفته تا با استفاده از آن بتواند نوسانات فنر را کنترل کند. یک سر کمک فنر به شاسی ماشین و سر دیگر آن به پوسته اکسل یا طبق وصل است.


کمک فنر خودرو


نکاتی درباره شاه فنر خودرو

همان طور که گفته شد شاه فنر خودرو بزرگ ترین فنر آن است که دو سر آن قوسش نسبت به دیگر فنرها بیشتر است؛ به همین دلیل برای بستن آن‌ها روی هم دیگر نباید نیروی بیشتری مصرف نمود؛ همچنین شاه فنر با استفاده از پیچ و مهره بلند که سنتر بولت نام دارد مهار شود. سنتر بولت به معنای پیچ وسط است.برای قرار دادن شاه فنر باید در بخش جلو به شاسی با استفاده قامه فنر که معمولا از جنس برنح است استفاده کرد و طرف دیگر را هم با گوشواره به رام وصل نمود. برای این که قطعات سایش نداشته باشند آن‌ها؛ در واقع اتصالات را گریسکاری می‌کنند. گوشواره در شاه فنر این وظیفه را دارد تا طول فنر را بر اثر نوسانات ماشین تغییر دهد و همین طور بین لایه های فنر فیلمی از روغن گرافیت استفاده کند. از طرفی یکی از مشکلات فنرها زنگ زدن آن است که برای جلوگیری از آن به جای گریس ورق مخصوصی از پلاستیک بین لایه‌های فلزی کار می‌گذارند.تا به این جا با اهمیت فنر و شاه فنر در خودرو و کار کردن آن آشنا شدید؛ شاه فنر به هر دلیلی آسیب ببیند باید با لوازم یدکی آن جایگزین شود. قطعات یدکی شاه فنر در فروشگاه‌های لوازم یدکی خودرو که محصولات جلوبندی را هم عرضه می‌کنند وجود دارد. 


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured