بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لوازم یدکی خودرو

    فنر لول

انتخاب خودرو

برندها brands


فنر لول قطعه ای است که در واقع ساده ترین مدل فنر می‌باشد که یک میله فولادی تولید شده و به صورت حلقه متناوب می‌پیچد. فنر لول وظیفه دارد تا انرژی را رها و ذخیره کند و همین طور شوک مکانیکی را هم جذب کند. فنر لول هنگامی که تحت فشار و تنش بالا قرار می‌گیرد دارای تنش پیچشی می‌باشد. فنر لول با توجه به تعداد حلقه، ارتفاع آن‌ها و همین طور قطر میله فولادی، قدرت و مقاومت از قدرت متفاوتی برخوردار است؛ به صورت کلی هر اندازه که قطر میله فنر بالاتر باشد، قدرت و کیفیت آن‌ هم بالاتر می‌رود؛ از طرفی اگر طور هم زیاد شود و تعداد حلقه‌های فنر هم بیشتر باشد؛ انعطاف پذیری فنر لول  بالاتر خواهد رفت.


فنر لول خودرو


محل قرارگیری فنر لول

جایگاهی که فنر لول دارد؛ بین چرخ و بدنه ماشین است. برای این که بخواهند میزان قدرت فنر لول را بررسی کنند؛ ضریبی به اسم ثابت یا ضریب ثابت به کار می‌برند؛ در واقع ثابت فنر به میزان وزنی گفته می‌شود که برای فشار دادن یک فنر مارپیچ به مقدار یک اینچ نیاز دارند؛ در علم فیزیک به ثابت فنر نرخ فنر یا نرخ فشردگی فنر هم گفته می‌شود. 

فنر لول چه مزایا و معایبی دارد

فنر لول خودرو هم مانند هر قطعه دیگر دارای یک سری مزایا و معایبی است.  فنر لول را اگر بخواهیم با فنرهای تخت مقایسه کنیم باید بگوییم که این مدل فنر طول عمر بیشتری دارد و نسبت به آن کم تر خراب می‌شود، سادگی آن هم بیشتر. کسانی که با فنر لول کار کرده اند اذعان دارند که این مدل فنر کارایی سختی ندارد و تنظیمات آن به آسانی صورت می‌گیرد در نتیجه نسبت به فنر تخت مقرون به صرفه تر است. از طرفی فنر لول مقاومت کمی در مقابل فشارهای بالا دارد و هنگامی که فشار زیاد شود در مدت زمان زیاد فرسوده می‌شود و در کارکردن لاستیک‌ها هم تاثیر مفنی دارد. فنر لول‌ها از یک لایه شیمیایی تشکیل شده است که از آن در مقابل زنگ زدگی محافظت می‌کند؛ اما نکته ای که درباره آن اهمیت دارد این است که این لایه به مرور زمان دچار زنگ زدگی و فرسودگی می‌شود و قدرتی که روز اول داشته است را دیگر ندارد؛ به همین دلیل باید فنر لول را هم مورد بررسی قرار داد؛ چون که هم مقاومت خودش و سلامت لایه را مورد بررسی قرار داد و هم یکی از نکاتی است که برای سلامت لاستیک در نظر گرفته می‌شود.


فنر لول ماشین


گسستگی فنر لول 

یکی دیگر از مشکلاتی که فنر لول‌ها می‌تواند با آن مواجه شوید این است که گسسته شوند. البته باید بگوییم که فنر لول نسبت به فنر تحت گسستگی پایین تری دارند؛ اما زنگ زدگی، فرسوده شدن و استفاده نامناسب از جمله دلایلی هستند که سبب می‌شوند تا فنر گسسته شود. زمانی که فنر لول این مشکل را داشته باشد؛ تایر ماشین هم آسیب خواهد دید. 

بررسی فنر لول

یکی از اشتباهاتی که برخی رانندگان ماشین دارند این است که فکر می‌کنند این فنر نیازی به بررسی و بازدید ندارند؛ در صورتی که فنر با دیگر قطعات ارتباط دارد و تاثیری که دارد روی قطعات دیگر مثل تایر می‌گذارد. از این رو فنر لول باید همواره بررسی شود و چنان چه که آن لایه شیمیایی آن از بین رفته باشد و یا فنر خراب شده باشد باید از فروشگاه لوازم یدکی خودرو تهیه و جایگزین شود. قطعه این فنر جزء جلوبندی ماشین به شمار می‌رود که در فروشگاه‌های مرتبط قابل تهیه است.

اسپرت کردن ماشین با فنر لول

یکی از کارهایی که جوانان علاقه دارند انجام دهند این است که ظاهر خودرو را تغییر دهند. زمانی که بخواهند ماشین را اسپرت کنند، ارتفاع این فنر را کاهش می‌دهند و ماشین جلوه اسپرتی خواهد داشت. اگر ارتفاع فنر به صورت اصولی کم شود مشکلی ایجاد نخواهد کرد؛ اما کاهش ارتفاع فنر به صورت غیر استاندارد و بیش از حد کیفیت کار ماشین را کم می‌کند و مشکلاتی ایجاد خواهد کرد.


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured