بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

رادیاتور خودرو

    رادیاتور

انتخاب خودرو

برندها brands


هر یک از قطعات ماشین در کارکرد آن تاثیر زیادی می‌گذارد که یکی از آن‌ها رادیاتور خودرو است: چون که قطعاتی که در بخش لوازم یدکی موتور قرار می‌گیرند بسیار نقش مهمی دارند؛ از آن جایی که موتور قلب ماشین محسوب می‌شود. وجود رادیاتور ماشین آن قدر اهمیت دارد که اگر نباشد؛ ماشین پس از چند کیلومتر رانندگی کردن از بخش موتور آن آسیب می‌بیند، آتش گرفته و سپس خودرو شما منفجر می‌شود چون که موتور آتش گرفته و به باک بنزین می‌رسد. از این رو رادیاتور ماشین بسیار مهم و تاثیر گذار است.


رادیاتور خودرو


رادیاتور ماشین چه کاربردی دارد

رادیاتور یا همان سیستم خنک کننده ماشین وظیفه دارد تا از افزایش درجه حرارت موتور و ایجاد کردن ضایعه در قطعات موتور ممانعت کند؛ همچنین وجود رادیاتور خودرو سبب شده تا آب در کنار سر سیلندر و سیلندر جریان داشته باشد و دما را کنترل کند. همچنین برای این که جاهای گرم موتور ماشین خنک شود باید آب با استفاده از پمپ به حرکت در بیاید. واتر پمپ آب مورد نیاز را از بخش‌های رادیاتور به پایین انتقال داده و آن را به بخش سیلندر ارسال می‌کند. آب پس از این که گرمای سیلندر را به سر سیلندر ارسال می‌کند و گرمای محفظه سوخت را به سوپاپ رسانیده و آن را با استفاده از لوله لاستیکی بالا به رادیاتور انتقال می‌دهد. 


استفاده از ضد یخ در رادیاتور

ضد یخ و ضد جوش حتما باید در رادیاتور هر ماشینی به کار رود. ضد جوش باید در هوای گرم، زمانی که درجه حرارت بالاست به کار رود و در زمستان هم برای این که یخ نزند، ضد یخ استفاده می‌شود که هر دو حالت را دارد و نمی‌گذارد زمانی که آب رادیاتور شما، هنگامی که دما منفی است یخ بزند؛ چون اگر یخ بزند، رادیاتور منفجر خواهد شد؛ بر خلاف آن اگر خیلی هم گرم شود به سوپرهیت می‌رسد و نمی‌تواند به خوبی کار کند.


رادیاتور ماشین


زمان چک رادیاتور خودرو

رادیاتور مانند هر قطعه دیگر ماشین نیاز دارد تا بررسی شود. رادیاتور از آن جایی که حساسیت بالایی دارد باید هر ماه ارزیابی گردد و اگر رادیاتور آب کم کند آسیب دیده و یا اشکالی در آن وجود دارد. اگر رادیاتور آب کم کرد باید به یک تعمیرگاه مراجه کنید و در صورت نیاز لوازم یدکی ماشین این قطعه را تهیه کنید. رادیاتور اگر سوراخ باشد و رسوب به درون آن نفوذ کرده باشد. همچنین اگر کندگی در بدنه آن وجود داشته باشد باید عوض شود. همچنین رادیاتور یک سری پره دارد که اگر آن‌ها شکسته شده باشند و یا این که خوابیده باشند باید عوض شوند. این قطعه از آن جایی که حساسیت زیادی دارد؛ اگر خیلی آسیب دیده باشد پیشنهاد می‌شود که کاملا عوض گردد و با تعمیر کردن مشکلات آن حل نمی‌شود.


رادیاتور چند سال عمر می‌کند

هر قطعه‌ ای یک طول عمر مشخصی دارد؛ اما نحوه استفاده و به کار گرفتن درست از این قطعه مسلما در عمر آن تاثیر دارد؛ اما رادیاتور جزء قطعاتی محسوب می‌شود که طول عمر خیلی زیادی ندارد و بعد از مدتی باید تعویض گردد؛ چون که داخل آن معمولا رسوبات تجمع کرده و روی کارش تاثیر دارند و همین طور در ماشین همیشه در حال کار کردن است.


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured