بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لوازم یدکی ماشین

    کیلومتر ماشین

انتخاب خودرو

کیلومتر ماشین DS کیلومتر ماشین آئودی کیلومتر ماشین آلفارومئو کیلومتر ماشین اس دبلیو ام کیلومتر ماشین ام جی کیلومتر ماشین ام وی ام کیلومتر ماشین اپل کیلومتر ماشین بایک کیلومتر ماشین برلیانس کیلومتر ماشین بسترن کیلومتر ماشین بنز کیلومتر ماشین بورگوارد کیلومتر ماشین بی ام و کیلومتر ماشین بیسو کیلومتر ماشین تویوتا کیلومتر ماشین جک کیلومتر ماشین جیلی کیلومتر ماشین دامای کیلومتر ماشین دانگ فنگ کیلومتر ماشین رنو کیلومتر ماشین سانگ یانگ کیلومتر ماشین سوائیست کیلومتر ماشین سوبارو کیلومتر ماشین سوزوکی کیلومتر ماشین سیتروئن کیلومتر ماشین فوتون کیلومتر ماشین فولکس کیلومتر ماشین فیات کیلومتر ماشین لندمارک کیلومتر ماشین لوتوس کیلومتر ماشین لکسوس کیلومتر ماشین لیفان کیلومتر ماشین مازراتی کیلومتر ماشین مزدا کیلومتر ماشین میتسوبیشی کیلومتر ماشین نیسان کیلومتر ماشین هاوال کیلومتر ماشین هایما کیلومتر ماشین هن تنگ کیلومتر ماشین هوندا کیلومتر ماشین هیوندای کیلومتر ماشین ولوو کیلومتر ماشین پروتون کیلومتر ماشین پورشه کیلومتر ماشین پژو کیلومتر ماشین چانگان کیلومتر ماشین چری کیلومتر ماشین کوپا کیلومتر ماشین کیا کیلومتر ماشین گریت وال کیلومتر ماشین یواز

برندها brands


آیا به دنبال کیلومتر خودرو هستید ؟


قیمت کیلومتر ماشین


کیلومتر ماشین یکی از قطعات پرکاربرد و مهم در ماشین است. شمار سرعت برای رانندگی و راننده الزامی است. اگر راننده نتواند سرعت خودش را تشخیص دهد؛ نمی‌تواند سرعت را کنترل کند به همین دلیل احتمال تصادف خیلی زیاد می‌شود. کیلومتر ماشین مانند ساعت است که یک میله انعطاف پذیر دارد که به چرخ جلو وصل است. لازم است بدانید که سیستم‌های هدایت گر سرعت ماشین علاوه بر کارایی مطابق با تکنولوژی آن‌ها به دو دسته آنالوگ و دیجیتال هم تقسیم بندی می‌شوند. از طرفی کیلومتر شمار ماشین این را نشان می‌دهد تا چه اندازه خودرو کار کرده است؛ البته باید بگوییم که کیلومتر شما نشان گر دقیق نیست اما آن را به عنوان نشان دهنده در نظر می‌گیرند. در رابطه با کیلومتر شمار ماشین عوامل زیادی درگیر هستند که یکی از آن‌ها تایرهای جلو ماشین است که با هر چرخشی که انجام می‌دهد مسافتی برابر با محیط آن طی می‌کنند. 


کاربرد سنسور کیلومترشمار ماشین

کیلومتر شمار ماشین دارای یک سنسور است که روی گیربکس ماشین قرار می‌گیرد و با استفاده از یک سوکت سه پایه اطلاعت سرعت را به ای سی یو داده و آن را به پشت آمپر ارسال می‌کند؛ این سنسور انرژی مکانیکی حاصل از چرخش چرخ دنده را به پالس الکترونیکی بر می‌گرداند.کیلومتر ماشین مانند هر وسیله دیگری ممکن است با یک سری مشکلاتی مواجه شود که باید آن را تعمیر کرد. برای عیب یابی کیلومتر ماشین باید سوکت آن را تمیز کنید و خطا را برطرف کنید. در قدم بعدی اگر مشکلات حل نشدند سنسور را عوض کرده و مجدد خطا را پاک کنید. پس از انجام این دو مرحله اگر مشکلات حل نشدند شما می‌توانید به سراغ چرخ دنده داخل گیربکس یا سیم کشی ماشین بروید. چون که عموما سوکت سنسور کیلومتر بر اثر نشت کردن روغن و آب پوسیده و خراب می‌گردد؛ برای این که اطمینان حاصل کنید از این که کدام قطعه خراب می‌باشد؛ کافیست که سنسور سالم را به سوکت اتصال دهد و سپس ماشین را روشن کنید و چرخ دنده سسنور کیلومتر جدید را بچرخانید اگر کارکرد که یعنی سنسور خراب است و اگر کار نکرد مشکل از سیم کشی است. اگر سنسور را هم در محلش بستید بازهم در زمان حرکت کردن کیلومتر کار نکردو یا عقربه شلاق زد یعنی چرخ درون آن گیر کرده و خراب می‌باشد.


کیلومتر خودرو


زمانی که کیلومتر خراب باشد، سبب می‌شود که ماشین ریپ بزند چون که سنسور آن خراب می‎شود. همچنین اگر در ماشین‌های امروزی از پارامتر سرعت برای حساب کردن سوخت و جرقه استفاده می‎شود و اگر آمپر کار نکند مسافتی هم ثبت نمی‌شود و خودرو ریپ خواهد زد.از دیگر دلایل خرابی کیلومتر خودرو می‌توان خراب بودن سنسور آن را نام برد که روی سرعت آن هم تاثیر منفی  ندارد اما روی سوخت و تنظیم آن تاثیر می‌گذارد و همین طور اگر ای سی یو ماشین مشکل داشته باشد کیلومتر ماشین با مشکل برخورد خواهد کرد. از طرفی برخی مشکلات فیزیکی هم سبب شده تا کیلومتر خراب گردد.


>

خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured