بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لوازم یدکی خودرو

    سیستم سوخت دیزل

انتخاب خودرو

سیستم سوخت دیزل آئودی سیستم سوخت دیزل آلفارومئو سیستم سوخت دیزل اس دبلیو ام سیستم سوخت دیزل ام جی سیستم سوخت دیزل ام وی ام سیستم سوخت دیزل اپل سیستم سوخت دیزل بایک سیستم سوخت دیزل برلیانس سیستم سوخت دیزل بسترن سیستم سوخت دیزل بنز سیستم سوخت دیزل بورگوارد سیستم سوخت دیزل بی ام و سیستم سوخت دیزل بیسو سیستم سوخت دیزل تویوتا سیستم سوخت دیزل جک سیستم سوخت دیزل جیلی سیستم سوخت دیزل دامای سیستم سوخت دیزل دانگ فنگ سیستم سوخت دیزل رنو سیستم سوخت دیزل سانگ یانگ سیستم سوخت دیزل سوائیست سیستم سوخت دیزل سوبارو سیستم سوخت دیزل سوزوکی سیستم سوخت دیزل سیتروئن سیستم سوخت دیزل فوتون سیستم سوخت دیزل فولکس سیستم سوخت دیزل فیات سیستم سوخت دیزل لندمارک سیستم سوخت دیزل لوتوس سیستم سوخت دیزل لکسوس سیستم سوخت دیزل لیفان سیستم سوخت دیزل مازراتی سیستم سوخت دیزل مزدا سیستم سوخت دیزل میتسوبیشی سیستم سوخت دیزل نیسان سیستم سوخت دیزل هاوال سیستم سوخت دیزل هایما سیستم سوخت دیزل هن تنگ سیستم سوخت دیزل هوندا سیستم سوخت دیزل هیوندای سیستم سوخت دیزل ولوو سیستم سوخت دیزل پروتون سیستم سوخت دیزل پورشه سیستم سوخت دیزل پژو سیستم سوخت دیزل چانگان سیستم سوخت دیزل چری سیستم سوخت دیزل کوپا سیستم سوخت دیزل کیا سیستم سوخت دیزل گریت وال سیستم سوخت دیزل یواز

برندها brands


موتورهای دیزل که معمولا با توجه به قدرت و توانی که دارند برای ماشین الات سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرند. در سال 1893 در آلمان طراحی و ساخته شده اند. این مدل موتور از مدل موتور احتراقی به شمار می‌رود؛ چون که عملیات اشتعال و سوخت در درون موتور انجام می‌گیرد؛ این مدل موتور از نظر شکل ظاهری و کارایی شبیه به موتور بنزینی است؛ چرا که موتور بنزینی هم مدلی از موتور احتراقی به شمار می‌رود؛ اما تفاوتی که این دو موتور دارند در این است که ورود سوخت به سیلندر موتور ماشین و نحوه احتراق می‌باشد. چرا که در موتورهای بنزینی، بنزین با هوا اول ترکیب شده و سپس به سلیندر وارد می‌شود و اشتعال آن بر اساس یک جرقه الکتریکی انجام می‌گیرد. از طرفی در موتور دیزل اول از این که سوخت پودر شده است و پس از آن به داخل سیلندر می‌رود و اشتعال با توجه به حرارت بالا درون سیلندر انجام می‌گیرد. در این مقاله نگاهی به سیستم سوخت دیزل خواهیم انداخت پس با مجله فروشگاه لوازم یدکی کار فور همراه باشید.


سیستم سوخت دیزل خودرو


کارایی سیستم سوخت دیزل

موتورهای دیزل برای این که فشار بالا باشد طراحی شده اند از این در زمانی که فشار بالا می‌رود و افزایش پیدا می‌کند؛ درجه حرارت هوای فشرده درون محفظه احتراق بالاتر خواهد رفت و همین طور درجه حرارت اگر به اندازه کافی بالا باشد پس از این که سوخت تزریق می‌شود به درون محفظه احتراق اشتعال رخ خواهد داد. از این رو فشار بالا باعث می‌شود تا اشتعال و حرارت ایجاد شود از این رو این مدل موتورها را هم اشتعال بر اساس فشار می‌دانند و اگر در آن فشار به اندازه کافی نباشد در کارایی آن اختلال ایجاد می‌شود. 


سیستم سوخت دیزل ماشین


عملکرد سیستم سوخت رسانی دیزل

هر سیستم سوختی یک کارکرد مخصوص به خودش را دارد به خصوص در سیستم‌هایی که مخصوص ماشین‌های پر قدرت هستند. این مکانیسم به این صورت کار می‌کند که نخست گازوئیل از باک با استفاده از پمپ برقی می‌گیرد و سپس از فیلتر وارد پمپ فشار بالا می‌شود؛ این مدل پمپ که نیروی خودش را از میل سوپاپ دریافت می‌کند؛ فشار سوخت را افزایش می‌دهد و به داخل ریل سوخت رسانی فشرده خواهد کرد. این مدل ریل مشترک در بین همه سیلندرها وجود دارد و همین طور انرژکتور خودرو هم به این ریل انشعاب می‌زند. انژکتورهای مکانیکی و الکترومغناطیسی هستند و با توجه به فرمان واحد کنترل موتور کارایی دارد. در هنگامی که باید تزریق سوخت انجام گیرد با گردش کردن میل سوپاپ و رسیدن بادامک آن به روی انژکتور سوخت به شیر کنترل وارد می‌گردد و همین طور فشار دقیق را تنظیم می‌کند و در طرول تزریق شرایط عالی دارد. ضمنا باید بگوییم که واحد کنترل موتور اطلاعاتی که خودش دارد را از طریق حسگرهای متفاوت می‌پذیرد و با توجه به ابزارهای گوناگون همانند پمپ انژکتور ماشین کنترل می‌کند. 


بخش‌های سیستم سوخت دیزل

این سیستم کارایی زیادی انجام می‌دهد و قطعات اصلی آن به شرح ذیل هستند:

لوله گازوئیل

باک

فیلتر گازوئیل

پمپ گازوئیل

پمپ سوخت پاش

سوخت پاش

محفظه احتراق

گازوئیل


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured