بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لوازم یدکی خودرو

    فیلتر سوخت

انتخاب خودرو

فیلتر سوخت آئودی فیلتر سوخت آلفارومئو فیلتر سوخت اس دبلیو ام فیلتر سوخت ام جی فیلتر سوخت ام وی ام فیلتر سوخت اپل فیلتر سوخت بایک فیلتر سوخت برلیانس فیلتر سوخت بسترن فیلتر سوخت بنز فیلتر سوخت بورگوارد فیلتر سوخت بی ام و فیلتر سوخت بیسو فیلتر سوخت تویوتا فیلتر سوخت جک فیلتر سوخت جیلی فیلتر سوخت دامای فیلتر سوخت دانگ فنگ فیلتر سوخت رنو فیلتر سوخت سانگ یانگ فیلتر سوخت سوائیست فیلتر سوخت سوبارو فیلتر سوخت سوزوکی فیلتر سوخت سیتروئن فیلتر سوخت فوتون فیلتر سوخت فولکس فیلتر سوخت فیات فیلتر سوخت لندمارک فیلتر سوخت لوتوس فیلتر سوخت لکسوس فیلتر سوخت لیفان فیلتر سوخت مازراتی فیلتر سوخت مزدا فیلتر سوخت میتسوبیشی فیلتر سوخت نیسان فیلتر سوخت هاوال فیلتر سوخت هایما فیلتر سوخت هن تنگ فیلتر سوخت هوندا فیلتر سوخت هیوندای فیلتر سوخت ولوو فیلتر سوخت پروتون فیلتر سوخت پورشه فیلتر سوخت پژو فیلتر سوخت چانگان فیلتر سوخت چری فیلتر سوخت کوپا فیلتر سوخت کیا فیلتر سوخت گریت وال فیلتر سوخت یواز

برندها brands


فیلتر سوخت از جمله لوازم مصرفی ماشین است که باید بیشتر از هر چیز دیگری بررسی شود و اگر نیاز است عوض گردد. به این دلیل که بنزین می‌تواند کیفیت متفاوتی داشته باشد و معمولا پایین است فیلتر سوخت به سرعت کثیف می‌شود و دیگر نمی‌تواند مانند روز اول جلوی ورود مواد را بگیرد؛ از این رو می‌توانیم بفهمیم که فیلتر بنزین کثیف شده است. فیلتر سوخت را نمی‌توان تعمیر کرد و باید آن را تعویض نمود. در ادامه به فیلتر بنزین و کارایی آن نگاهی خواهیم انداخت پس با ما همراه باشید. ماشین برای این که بتواند کار کند به بنزین نیاز دارد؛ تقریبا اغلب ماشین‌ها بدون بنزین نمی‌توانند کار کنند؛ به همین دلیل بنزین در کارکردن ماشین و همین طور موتور آن تاثیر گذار است. متاسفانه در حال حاضر بنزین درجه یک خیلی کم است. شلنگ‌های انتقال سوخت و همین طور مخازن سوخت کثیفی و آلودگی‌هایی را همراه با بنزین به باک ماشین انتقال می‌دهند و علاوه بر آن، باک بنزین خودش هم به مرور زمان فرسوده شده و آلودگی ایجاد می‌کند؛ از این رو در در حال حاضر ماشین‌های امروزی باید فیلتر بنزین داشته باشند تا بتواند سوخت را تمیز کند و از ورود مواد خارجی ممانعت کند. از طرفی سیستم سوخت انژکتوری که در ماشین‌ها وجود دارد دهانه پاشش آن دو میلی متر است و اگر هر آلودگی وارد آن شود، انژکتور را می‌گیرد و همین سبب می‌شود تا سیستم سوخت خودرو ضعیف شود؛ از این رو وجود فیلتر بنزین، در عوامل دیگر هم تاثیر دارد.


فیلتر سوخت ماشین


چه زمانی باید فیلتر سوخت را عوض کنیم؟

فیلتر بنزین را پس از مدتی باید تعویض کنید تا دوباره بتواند جلوی مواد را بگیرید؛ از این رو بهترین زمان برای تعویض کردن آن وقتی است که دیگر فیلتر کارایی نداشته باشد. میزان کثیفی فیلتر سوخت تا مقدار زیادی به مدل و نوع بنزینی که می‌زنید بستگی دارد. از این رو پیشنهاد می‌شود تا در کم ترین حالت سالی یک دفعه، آن را عوض کنید تا دیگر علائم کثیفی را نداشته باشد.


علائم کثیفی فیلتر سوخت

اگر ماشین شما دیر روشن شود تا مقدار زیادی به کثیف بودن فیلتر سوخت بستگی دارد.

کم شدن توان موتور از دیگر عوامل کثیف شدن فیلتر ماشین است؛ در این زمان سوخت به صورت کامل به انژکتور نرسیده و در این صورت انژکتور سوخت بیشتری برای کارکردن موتور نیاز دارد.

لرزش موتور و گرفتگی انژکتور هم از دیگر علائمی هستند که سبب شده تا فیلتر بنزین خیلی کثیف باشد.

اگر پمپ بنزین ماشین شما صدای غیر طبیعی از خودش بروز بدهد هم از دیگر عواملی است نشان دهنده کثیف بودن بیش از حد فیلتر بنزین است. برای این صدای پمپ بنزین ماشین بشونید کافی است که پیش از روشن کردن ماشین سوئیچ باز بذارید تا صدایش را بشنوید.


فیلتر سوخت خودرو


اثرات فیلتر سوخت کثیف

اگر نسبت به فیلتر سوخت دیر اقدام کنید و آن را به موقع عوض نکنید؛ کثیف بودن آن یک سری مشکلات را ایجاد می‌کند. اولین عاملی که روی آن تاثیر زیادی دارد گرفتگی انژکتور است و این گرفتگی باعث شده تا موتور آسیب ببیند و ماشین زور بزند.


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured