بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لوازم یدکی خودرو

    پمپ کلاچ

انتخاب خودرو

برندها brands


کلاچ و اجزای تشکیل‌دهنده آن مانند پمپ کلاچ از بخش‌های مهم و حیاتی در ماشین آلات هستند. کلاچ دستگاهی مکانیکی است و به عنوان رابط مکانیکی بین موتور و گیربکس خودرو عمل می کند. پدال کلاچ یک اهرم محکم است که به یک نقطه محوری در بالای ناحیه پای راننده قلاب شده است. هنگامیکه که پدال کلاچ فشرده شود، موتور را از پیشرانه و در نتیجه چرخ های محرک به طور خلاصه جدا کرده و به راننده اجازه می دهد تا دنده ها را به راحتی تغییر دهد. در اتومبیل‌های دنده دستی کلاچ اتصال بین شافت موتور و شافت‌هایی که چرخ ها را می‌چرخاند کنترل می کند. برای تغییر سرعت ماشین و توقف کامل بدون خاموش شدن موتور، اتصال بین چرخ ها و موتور باید به طور موقت قطع شود. کلاچ دارای دو قسمت اصلی است: صفحه کلاچ و چرخ دنده. اگر پای شما به پدال کلاچ فشار وارد کند، مجموعه ای از فنرها این نیرو را به سمت صفحه کلاچ فشار می دهند. به بیان ساده میتوان گفت که کلاچ دو شافت چرخان را متصل و جدا می‌کند که در واقع ارتباط میان محور خروجی پیشرانه با محور جعبه دنده است  و یکی از این شافت‌ها به موتور و دیگری به راننده که واحد اعمال قدرت است متصل می‌شود.


پمپ کلاچ ماشین


کلاچ خودرو دارای یک سیلندر است که روغن مورد نیاز برای حرکت روان قطعات از طریق آن و پمپ کلاچ انتقال می‌یابد. این قطعه از لوازم یدکی خودرو از بخش‌های ایمنی مهم در خودروها بوده و هر دو نوع گیربکس‌های دستی و هیدرولیکی  دارای پمپ کلاچ هستند ولی عملکرد سیستم در آن‌ها تفاوت دارد. بر خلاف گیربکس دستی، سیستم کلاچ هیدرولیک با استفاده از اجزای مختلف هیدرولیکی برای تحریک کلاچ هنگام فشار دادن پدال کار می‌کند. این سیستم مشابه با عملکرد سیستم ترمزهای خودرو عمل می‌کند. هیدرولیک‌های کلاچ از پدال کلاچ، میله فشار اتصال، سیلندر اصلی کلاچ ، لوله کشی فلزی یا پلاستیکی هیدرولیک(مشابه عملکرد پمپ کلاچ) و سیلندر ثانوی کلاچ تشکیل شده است. در این فرایند اهرم پدال با استفاده از پین‌هایی به میله متصل می شود و این میله نیز مستقیماً با سیلندر اصلی کلاچ در ارتباط است. وقتی پدال به داخل فشار داده شود، میله را به سمت سیلندر اصلی سوق می دهد. میله به داخل سیلندر اصلی فشار آورده و باعث می شود که مایع هیدرولیکی به جریانی که مستقیما به آن وصل است، وارد شود.

سپس از طریق عملکردهای متعاقب، تعویض دنده و یا ایست خودرو صورت می‌گیرد. در سیستم‌های هیدرولیک روغن ترمز در یک مدار بسته جریان می‌یابد و مشاهده حباب های هوا در آن به معنای تغییر در روند عملکرد سیستم بوده و حتی می تواند منجر به سوءعملکرد در قسمت های دیگر مرتبط شود. سیستم کلاچی که نیاز به تعمیر و یا تمیزکاری داشته باشد یکی از این علایم را نشان خواهد داد: مشکلات بازگشت کلاچ، تغییر حرکت در پدال، احساس عدم دقت هنگام لمس پدال(سنگینی پدال). هنگام مشاهده هر یک از این علایم بهتر است به کارشناسان این حوزه رجوع کرده و از مطمعن شوید که از قطعات سالم، اورجینال و با کیفیت استفاده می‌شود.


پمپ کلاچ خودرو


شرکت cari4 از سال 1397 فعالیت خود را در زمینه فروش لوازم یدکی خودرو آغاز کرده و از توزیع‌کنندگان برتر لوازم یدکی ماشین در سطح کشور می‌باشد. مشتریان گرامی میتوانند با اطمینان خاطر از اصالت و کیفیت کالا پمپ کلاچ و کلیه لوازم یدکی خودروهای خارجی و وارداتی را با بهترین قیمت و کیفیت موجود در بازار از فروشگاه cari4 تهیه نمایند. . سایت CARi4 دارای نماد اعتماد و نشان ملی ثبت می‌باشد که بهره‌گیری از بهترین بسته‌بندی‌ها، ارسال سریع سفارشات و قیمت‌های مقرون به صرفه حاکی از این اعتماد و اهمیت مشتری‌مداری در مجموعه CARi4 است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید. 


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured