بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

کیت ترمز خودرو

    کیت ترمز

انتخاب خودرو

برندها brands


کیت ترمز چیست؟

کیت ترمز (Replacement Breake kits) شامل مجموعه‌ای از لنت ترمز ، لنت چرخ، سنسور و لوازم خودرو است؛ نقش اصلی کیت‌های ترمز انتقال تماس، فشار و اصطکاک به لنت ترمز است. همان‌طور که میدانید فشار و اصطکاک باعث کاهش سرعت چرخ‌ها می‌شوند.
می‌توان گفت که کیت ترمز یکی از مهم‌ترین قطعات سیستم ترمز خودروها محسوب می‌شود؛ پس باید به آن توجه ویژه‌ای شود زیرا در صورت بروز هرگونه ایراد و نقص فنی می‌تواند خسارات بسیاری را به همراه داشته باشد.کیت‌های ترمز در انواع گوناگون از طرف برندهای مختلفی تولید و عرضه بازار جهانی می‌شوند که در کل وظیفه‌ای مشابه دارند، اما رانندگان بسته به نوع خودرو خود باید کیت ترمز مناسب را انتخاب و خریداری کنند.
اجزاء اصلی کیت ترمز

روتورها از موادی با کربن بالا، چدن یا سرامیک کربن با مقدار بالای سیلیکون ساخته‌شده‌اند تا گرما را از بین ببرند و در دمای بالا درست عمل می‌کنند و اکثر آن‌ها حفره و یا شکاف‌ها را برای خنک کردن گرما، آب و گازهای پد ایجاد می‌کنند.
بعضی از روتورها دارای دو قسمت با بخش‌های آلومینیومی مرکزی هستند و روتور های شناور دوتایی اجازه می‌دهد سطح اصطکاک به‌طور مستقل از سطح نصب گسترش یابد، گام بعدی از یک کیت ترمز پایه، یک کیت با کلاپرس ترمز است.
انواع دوم، کالیبرهای ثابت دوبل یا آلومینیومی باضخامت 8 پیستون است. آن‌ها سبک‌تر و انعطاف‌پذیری بسیار کمتری نسبت به کالیبرهای کارخانه‌دارند، بنابراین تمام نیروی هیدرولیکی به لنت ترمز اعمال می‌شود و پیستون‌های متعدد و افزایش سفتی اطمینان می‌دهد که حتی فشار به پدال‌ها و هر دو طرف روتور برای نیروی ترمز بهتر اعمال می‌شود.
برخی از کول پرس‌های چند پیستون، اندازه پیستون را برای جلوگیری از سایش پد سفت و برخی از پودرهای موجود در انتخاب، رنگ خود را به‌طور کامل مجهز به روتور های حفاری، شکاف و چرخ‌های سفارشی می‌کنند؛ علاوه بر موارد فوق، ترمزهای ضدزنگ از جنس فولاد است که با بسیاری از کیت‌ها عرضه می‌شوند.
این خطوط از گسترش شلنگ و پدال ترمز مودار جلوگیری می‌کند که می‌تواند با شلنگ‌های معمولی شل ایجاد شود، به‌ویژه هنگامی‌که مایع ترمز داغ شود؛ آن‌ها با کالیبرهای سفت‌وسخت کیت ترکیب‌شده‌اند تا اطمینان حاصل شود که فشار هیدرولیک موجود به سمت پیستون کالیبر جهت استفاده از مواد اصطکاک بهینه و بهبود پاسخ ترمز و احساس پدال هدایت‌شده است.


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured