بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لوازم یدکی خودرو

    بلبرینگ و یاتاقان

انتخاب خودرو

بلبرینگ و یاتاقان آئودی بلبرینگ و یاتاقان آلفارومئو بلبرینگ و یاتاقان اس دبلیو ام بلبرینگ و یاتاقان ام جی بلبرینگ و یاتاقان ام وی ام بلبرینگ و یاتاقان اپل بلبرینگ و یاتاقان بایک بلبرینگ و یاتاقان برلیانس بلبرینگ و یاتاقان بسترن بلبرینگ و یاتاقان بنز بلبرینگ و یاتاقان بورگوارد بلبرینگ و یاتاقان بی ام و بلبرینگ و یاتاقان بیسو بلبرینگ و یاتاقان تویوتا بلبرینگ و یاتاقان جک بلبرینگ و یاتاقان جیلی بلبرینگ و یاتاقان دامای بلبرینگ و یاتاقان دانگ فنگ بلبرینگ و یاتاقان رنو بلبرینگ و یاتاقان سانگ یانگ بلبرینگ و یاتاقان سوائیست بلبرینگ و یاتاقان سوبارو بلبرینگ و یاتاقان سوزوکی بلبرینگ و یاتاقان سیتروئن بلبرینگ و یاتاقان فوتون بلبرینگ و یاتاقان فولکس بلبرینگ و یاتاقان فیات بلبرینگ و یاتاقان لندمارک بلبرینگ و یاتاقان لوتوس بلبرینگ و یاتاقان لکسوس بلبرینگ و یاتاقان لیفان بلبرینگ و یاتاقان مازراتی بلبرینگ و یاتاقان مزدا بلبرینگ و یاتاقان میتسوبیشی بلبرینگ و یاتاقان نیسان بلبرینگ و یاتاقان هاوال بلبرینگ و یاتاقان هایما بلبرینگ و یاتاقان هن تنگ بلبرینگ و یاتاقان هوندا بلبرینگ و یاتاقان هیوندای بلبرینگ و یاتاقان ولوو بلبرینگ و یاتاقان پروتون بلبرینگ و یاتاقان پورشه بلبرینگ و یاتاقان پژو بلبرینگ و یاتاقان چانگان بلبرینگ و یاتاقان چری بلبرینگ و یاتاقان کوپا بلبرینگ و یاتاقان کیا بلبرینگ و یاتاقان گریت وال بلبرینگ و یاتاقان یواز

برندها brands

 


بلبرینگ خودرو چیست؟

بلبرینگ نوعی چرخ‌دنده است، هر وسیله‌ای برای چرخش به بلبرینگ نیاز دارد؛ برای مثال می‌توان به چرخ خودرو  ، اسکیت ، هواپیما ، گرامافون و ... اشاره کرد، البته فعالیت این قطعه در خودرو با سایر تولیدات صنعتی متفاوت است؛ واژه‌ی بلبرینگ از دو بخش تشکیل‌شده که یکی به معنای توپ و دیگری به معنی یاتاقان است.

بلبرینگ (ball bearings) یکی از قطعات مهم در چرخ‌های خودرو به شمار می‌رود که وظیفه‌ی اصلی آن آسان کردن چرخش چرخ است؛ همچنین این وسیله باعث کاهش اصطکاک بین دو سطح می‌شود که این امر در کم شدن صدای چرخش تاثیر مستقیم دارد.
اجزاء تشکیل‌دهنده بلبرینگ

بلبرینگ از رینگ خارجی، رینگ داخلی، ساچمه، قفسه و درپوش تشکیل‌شده است، گاهی امکان دارد بسته به کاربرد بلبرینگ این اجزا کم یا زیاد شود، درپوش‌ها در یک یا دو سمت برخی بلبرینگ‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند؛ جنس درپوش‌ها، فلزی یا پلاستیکی است.
تقسیم‌بندی انواع بلبرینگ‌ها

o بلبرینگ شیار عمیق: به دلیل توانایی تحمل بارهای شعاعی، اصطکاک کم و توانایی تحمل سرعت‌های بالا این نوع جزو پرکاربردترین بلبرینگ مورداستفاده در صنعت است.
o در هر رینگ یک شیار عمیق با شعاعی برابر با شعاع ساچمه وجود دارد، ایجاد سطح تماس بالا بین رینگ‌ها و ساچمه‌ها موجب شده که با نیروی محوری کم، توان تحمل بارهای شعاعی زیاد را داشته باشند.
بلبرینگ خودتنظیم: این نوع از بلبرینگ‌ها معمولا در ماشین‌های کشاورزی مورداستفاده قرار می‌گیرد، از نام این بلبرینگ می‌توان فهمید که مشکل هم‌راستا نبودن نشیمنگاه، عدم توازی شفت و یا خیز شفت به روی این بلبرینگ تاثیر منفی نمی‌گذارد و به‌راحتی تنظیم می‌شود.
بلبرینگ تماس زاویه‌ای: این مدل از بلبرینگ‌ها در زاویه‌های 15، 25 و 40 درجه ساخته می‌شوند، رینگ داخلی و رینگ خارجی این مدل به‌طور نسبی باهم جابجا می‌شوند که این موضوع بلبرینگ تماس زاویه‌ای را قادر می‌سازد که تحمل بارمحوری و شعاعی را به‌طور هم‌زمان داشته باشد.
در این بلبرینگ هر چه مقدار زاویه تماس آن بیشتر شود می‌تواند بارمحوری بیشتری را تحمل کند، منظور از زاویه تماس در این بلبرینگ، زاویه‌ی بین خط تماس و رینگ داخل آن است.
بلبرینگ کف گرد: این بلبرینگ‌ها هرچقدر که در تحمل نیروهای محوری قدرتمند هستند در تحمل نیروهای شعاعی ضعف دارند و اصلا قادر به تحمل نیستند.
بلبرینگ‌های کف گرد دارای دو نوع هستند: یک‌طرفه و دوطرفه. این دو بلبرینگ در تحمل بارمحوری تفاوت دارند؛ بلبرینگ کف گرد دوطرفه، تحمل بار هم از جهت بالا و هم از جهت پایین را دارد؛ اما بلبرینگ کف گرد یک‌طرفه این‌طور نیست و تحمل بارمحوری آن فقط از یک سمت است.


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured