بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لاستیک ماشین مسابقه ای

  لاستیک مسابقه ای

  • فقط کالاهای موجود
  جستجوی پیشرفته
 • مقایسه ( مورد)

  (6) 5
  تماس بگیرید

  98٪ (23 نفر) از خریداران، این کالا را پیشنهاد کرده‌اند.

  98٪ (23 نفر) از خریداران، این کالا را پیشنهاد کرده‌اند.

  0 تومان

  (6) 5
  تماس بگیرید

  96٪ (25 نفر) از خریداران، این کالا را پیشنهاد کرده‌اند.

  96٪ (25 نفر) از خریداران، این کالا را پیشنهاد کرده‌اند.

  0 تومان

  نمايش 1 تا 2 از 2 (1 صفحه)

انتخاب خودرو

لاستیک مسابقه ای آئودی لاستیک مسابقه ای آلفارومئو لاستیک مسابقه ای اس دبلیو ام لاستیک مسابقه ای ام جی لاستیک مسابقه ای ام وی ام لاستیک مسابقه ای اپل لاستیک مسابقه ای بایک لاستیک مسابقه ای برلیانس لاستیک مسابقه ای بسترن لاستیک مسابقه ای بنز لاستیک مسابقه ای بورگوارد لاستیک مسابقه ای بی ام و لاستیک مسابقه ای بیسو لاستیک مسابقه ای تویوتا لاستیک مسابقه ای جک لاستیک مسابقه ای جیلی لاستیک مسابقه ای دامای لاستیک مسابقه ای دانگ فنگ لاستیک مسابقه ای رنو لاستیک مسابقه ای سانگ یانگ لاستیک مسابقه ای سوائیست لاستیک مسابقه ای سوبارو لاستیک مسابقه ای سوزوکی لاستیک مسابقه ای سیتروئن لاستیک مسابقه ای فوتون لاستیک مسابقه ای فولکس لاستیک مسابقه ای فیات لاستیک مسابقه ای لندمارک لاستیک مسابقه ای لوتوس لاستیک مسابقه ای لکسوس لاستیک مسابقه ای لیفان لاستیک مسابقه ای مازراتی لاستیک مسابقه ای مزدا لاستیک مسابقه ای میتسوبیشی لاستیک مسابقه ای نیسان لاستیک مسابقه ای هاوال لاستیک مسابقه ای هایما لاستیک مسابقه ای هن تنگ لاستیک مسابقه ای هوندا لاستیک مسابقه ای هیوندای لاستیک مسابقه ای ولوو لاستیک مسابقه ای پروتون لاستیک مسابقه ای پورشه لاستیک مسابقه ای پژو لاستیک مسابقه ای چانگان لاستیک مسابقه ای چری لاستیک مسابقه ای کوپا لاستیک مسابقه ای کیا لاستیک مسابقه ای گریت وال لاستیک مسابقه ای یواز

برندها brands


آیا به دنبال لاستیک مسابقه ای هستید؟


لاستیک مسابقه ای خودرو


در دوره‌ای که به لطف فناوری طراحی و ساخت تمام بخش‌های خودرو مسیر جدیدی در پیش گرفته است، انواع مختلف لاستیک ماشین نیز در این دوره مدرن با کیفیت بالا و ویژگی ها و توانایی‌های مختلف به بازار عرضه شده است. لاستیک‌ها ارتباط بین ماشین و جاده را حفظ می‌کنند و به همین دلیل تاثیر مهمی در عملکرد خودرو دارند. لاستیک‌ها دارای الگوهای مختلف آج هستند. الگوهای آج برای ساخت تخصصی‌تر لاستیک به منظور  کارایی بهتر تایر در سبک‌های مختلف رانندگی و شرایط جاده طراحی می‌شود. بنابراین در کنار انواع لاستیک ماشین، باید از الگوی آج لاستیک نیز آگاهی داشته باشید تا بهترین لاستیک را برای اتومبیل خود انتخاب کنید. زندگی و رانندگی در شرایط جاده‌ای و آب و هوایی متفاوت، مستلزم استفاده از نوع خاصی از لاستیک است که اهمیت انتخاب لاستیک صحیح را خاطر نشان می‌کند. امروزه در اکثر خودروها از لاستیک چهار فصل استفاده می‌شود که برای مناطقی با آب و هوای معتدل ساختار مناسبی دارند. البته این لاستیک‌ها در شرایط جوی بسیار سرد برفی کارایی کافی نداشته و احتمالا نیاز خواهید داشت که در یخبندان‌های احتمالی از تجهیزاتی هم‌چون زنجیر چرخ استفاده کنید. 

ساخت هر نوع تایر الزامات طراحی و متریال خاص خود را دارد. تمام لاستیک‌ها با توجه به عملکردی که از آنها انتظار می‌رود ساخته می‌شوند. لاستیک مسابقه‌ای نیز ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که با توجه به شرایط رانندگی با این تایرها بسیار متفاوت از لاستیک‌های معمولی است. لاستیک مسابقه ای به گونه ای طراحی شده است که در مسافت کم سرعت بیشتری را طی کند، بنابراین آیرودینامیک و هندلینگ در سرعت‌های بالا نگرانی اصلی این رانندگان است که با بهره‌گیری از تکنولوژی در ساخت این خودروها و لاستیک‌های ویژه مسابقه‌ای این نگرانی‌ها تا حد زیادی حل شده است. 


تفاوت لاستیک معمولی و لاستیک مسابقه ای

یکی از این تفاوت‌های اصلی استفاده از نیتروژن به جای هوا است. معمولا برای اطمینان از کارایی در جاده لاستیک ماشین را با هوا پر می‌کنند. در حالیکه غالبا لاستیک مسابقه ‌ای را با گاز نیتروژن پمپ می‌کنند. نیتروژن یک گاز غیر سمی بی رنگ و بدون بو است که برای کاهش دمای لاستیک و افزایش طول عمر آن استفاده می‌شود. در مسابقات نیز میتواند فشار لاستیک را بدون واکنش به لاستیک و مواد ثابت نگه دارد و افت فشار را کاهش دهد. در حالی که لاستیک‌های معمولی قادر به عملکرد در هر دو شرایط جاده‌ای خشک و مرطوب هستند، یک لاستیک مسابقه ای برای کنترل بهتر شرایط مرطوب و یا خشک طراحی شده است. در واقع، در طی یک مسابقه اتومبیلرانی، هر راننده باید تعداد لاستیک مشخصی برای شرایط جاده‌ای خشک و مرطوب به صورت جداگانه داشته باشد. تمامی لاستیک‌ها در طول عمر خود با گرما و درجه حرارت زیادی مواجه میشوند. لاستیک‌های مسابقه ای برای مقاومت در برابر گرمای ناشی از سرعت زیاد طراحی شده اند. علاوه بر این یک لاستیک مسابقه ای از ویژگی‌های زیر برخوردار است:


لاستیک مسابقه ای ماشین


ماندگاری: طبق وب سایت رسمی فرمول 1، انتظار می‌رود که یک لاستیک مسابقه ای به طور متوسط حدود 16000 کیلومتر عملکرد مفید داشته باشد. ولی اکثر لاستیک‌های اتومبیلرانی سبک وزن که سبک تر طراحی شده اند، طول عمر بسیار کمتری (حداکثر حدود 120 کیلومتر) دارند.

متریال: تایر معمولی از لاستیک بادوام و یک لایه شعاعی با روکش فولاد یا کولار ساخته می‌شود، در حالی که لاستیک مسابقه ای اغلب از یک ترکیب پلیمری مخصوص ساخته میشود که به کمک یک لایه دوتایی کربن ذره ای مقاوم‌تر می‌گردد. این ساختار موجب افزایش پایداری و چسبندگی لاستیک‌ها در مسیر مسابقه می‌شود.

قدرت: لاستیک‌های مسابقه ای سبک ساخته می‌شوند اما توانایی مقاومت در برابر نیروهای بیشتر از لاستی‌های جاده‌ای اتومبیل را دارند. این بدان معنی است که آنها می‌توانند تا یک تن نیروی رو به پایین و همچنین مقاومت در برابر هوا و بارهای بیشتر را تحمل کنند. لاستیک ماشین معمولی برای تحمل فشار زیادی طراحی نشده‌اند زیرا هنگام رانندگی در جاده‌های شهر چنین نیروی زیادی بر آن‌ها وارد نمیشود. 

آج: در حالی که لاستیک های اتومبیل معمولی باید محدودیت قانونی حداقل 1.5 میلی متر آج داشته باشند، برخی از لاستیک‌های مسابقه ای به عنوان لاستیک های نرم و صاف، فاقد آج هستند. این بدان معنی است باعکه این لاستیک‌ها باعث افزایش سطح تماس با جاده می‌شوند. در اواخر دهه 1990 لاستیک‌های نرم و صاف از رده خارج شدند زیرا لاستیک های شیاردار برای مهار سرعت در پیچ ها وارد بهتر عمل می‌کردند.

لاستیک مسابقه ای دارای حداقل چهار شیار طولی است که باید حداقل دارای 2.55 میلی متر عمق و از یکدیگر فاصله‌ای حدود 50 میلی متر داشته باشند. این به معنای بازگشت به ترکیبات سخت تر لاستیک در لاستیک مسابقه ای است زیرا ایجاد این شیارها با استفاده از مواد نرم تر برای تولید کنندگان چالش برانگیز است. با این حال، استفاده از لاستیک‎‌های نرم و صاف در سال 2009 به دلیل تغییر در قوانین فرمول یک در مورد آیرودینامیک و سرعت چرخش بار دیگر رایج شد. فروشگاه اینترنتی Cari4 از توزیع‏ کنندگان برتر لوازم یدکی ماشین آلات سبک و سنگین در سطح کشور می‌باشد و با کادری مجرب از متخصصان تمامی محصولات لوازم یدکی خودرو را از لحاظ اصالت و کیفیت تضمین کرده و پاسخگوی تمام نیاز‏های مشتریان در سطح کشور است. ارسال سریع سفارشات و بهره‌گیری از بسته‌بندی‌های اصولی جهت جلوگیری از هر گونه آسیب به لاستیک ماشین و انواع لاستیک مسابقه ای وجه تمایز مجموعه Cari4 می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured