بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لوازم اسپرت خودرو

    پروژکتور

انتخاب خودرو

برندها brands


پروژکتور خودرو که به آن چراغ مه شکن هم گفته می‌شود یکی از قطعات روشنایی ماشین به شمار می‌رود که برای به میزان نور و روشنایی ماشین می‌افزایند؛ زمانی این روشنایی بیشتر می‌شود که به سطح و لبه جاده افزوده می‌کند. مه شکن یا هم پروژکتور خودرو در زمانی که راننده در شرایط آب و هوایی اعم از باران، برف، مه و شن دید کمی دارد که طبیعی هم هست وارد عمل شده و به نور اضافه می‌کند؛ زمانی که این نور مه شکن به جاده بخورد راننده دید و کنترل بیشتری خواهد داشت و از آسیب دیدگی‌ها در امان می‌ماند. پروژکتور خودرو یا مه شکن هم به عقب و هم برای جلوی ماشین کاربرد دارند. معمولا رنگ آن‌ها سفید است و در برخی موارد به رنگ‌های زرد و آبی هم تولید می‌شوند. مه شکن عقب عموما قرمز و یا سبز است. بیشتر مه شکن جلو وطیفه دارد تا لبه جاده، خطوط، تابلوها و ... را نشان دهد و به راننده در جاده‌های پر پیچ و هم کمک کند. ضمنا مه شکن عقب هم برای هشدار دادن به سایر راننده‌ها و آگاه سازی آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. 


پروژکتور خودرو


هدلایت، لامپ هالوژنی و زنون

با توجه به بررسی‌های انجام شده گزینه مناسب برای چراغ خودرو مه شکن، زنون می‌باشد؛ چرا که زنون نور خیلی خوبی دارد و می‌تواند جاده را مانند روز روشن نگه دارد. از طرفی برای دارندگان ماشین در حال حاضر میزان مصرف انرژی بسیار مهم است؛ چون که اگر خودرو مصرفش پایین تر باشد، هزینه‌ها هم کم می‌شود؛ از این رو زنون را هم گزینه خوبی می‌دانند. از طرفی علاوه بر این که طول عمر زنون و استقامت آن در برابر شرایط بد آب و هوایی و آسیب هم بالاست؛ در صورتی که هدلایت ساختاری ظریف دارد و برای مه شکن بودن معمولا استقامت بالا از خودش نشان نمی‌دهد؛ البته لازم به ذکر است که هدلایت از نظر نور برای مه شکن بودن خوب است؛ اما چون که چراغ مه شکن فاصله کمی با سطح زمین دارد؛ ورود گرد و خاک به آن بالاتر است و دوام آن پایین می‌آید. برای هدلایت بهتر است که به سراغ نور بالا و نور پایین بروید؛ چون که به شما کمک زیادی می‌کند. لامپ هالوژنی یا هدلایت مصرف برقش زیاد است و نور آن هم در مقایسه به زنون کم تر است؛ اما از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می‌باشد.


پروژکتور ماشین


لوازم یدکی پروژکتور خودرو

همان طور که گفته شد برای رانندگی در شب، پروژکتور بسیار حیاتی است و در هنگام تصادف هم چراغ‌ها زودتر از هر چیز دیگری آسیب می‌بیند؛ چه بخواهید پروژکتور روی ماشین تان نصب کنید؛ چه بخواهید آن را بخرید. باید به فروشگاه لوازم یدکی ماشین مراجعه کنید و انواع و اقسام مدل آن با کیفیت متفاوت و قیمت مختلف تهیه کنید. چنان چه که شما هزینه و بودجه کافی برای خرید قطعه اورجینال را ندارید یا این که قطعه اصلی بسیار گران است؛ می‌توانید به سراغ لوازم یدکی استوک یا همان کار کرده بروید که کار شما را تا حد زیادی راه می‌اندازند.


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured