بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لوازم یدکی خودرو

انتخاب خودرو

برندها brands

 


تمام خودروها از 3 قسمت اصلی بدنه خودرو، پیشرانه و شاسی تشکیل‌شده‌اند، همچنین شاسی خودرو یا فریم در اصل یک چارچوب است که معمولا از فولاد سخت به شکل ناودانی ساخته می‌شود که روی این فولاد قسمت‌هایی از پیشرانه و سیستم انتقال قدرت، فنربندی، ترمز و فرمان نصب می‌شود.


شاسی ماشین


ویژگی یک شاسی خوب

یک شاسی زمانی مناسب است که موارد زیر را شامل شود:

تحمل سنگینی وزن و تنش، سبکی، کمترین حجم، سهولت در پیاده‌سازی سیستم، هزینه‌ نهایی برای اجرای سیستم، توانایی تغییر فرم درجاهای معین برای بالاترین اندازه جذب ضربه، توانایی نگهداری استحکام و عدم‌تغییر فرم در قسمت‌های حیاتی برای حفظ توانایی مقاومت، قابلیت تعمیر ساده و بازیابی خصوصیات اولیه و در آخر انتقال کمترین لرزش و صدا به قسمت‌های درونی اتاق خودرو.

انواع شاسی خودرو

شاسی خودرو مستقل

شاسی خودرو نیمه جداشدنی

شاسی نردبانی

شاسی جناقی در وانت

شاسی وسط لوله‌ای در کامیون

شاسی با فرم مخصوص در خودروهای مسابقه‌

شاسی صفحه‌ای مثل شاسی فولکس‌واگن قورباغه‌ای.


شاسی خودرو مستقل

شاسی خودرو مستقل از دوتکه آهن به شکل ناودانی درست‌شده که به شکل موازی از جنس فولاد سخت اما درعین‌حال سبک ساخته‌شده و با 2 رام در دو طرف آن به همدیگر وصل شده‌اند. شاسی معمولا در قسمت عقب کمی بالاتر آمده و باعث شده تا فضای بیشتر برای دیفرانسیل و فنرها به وجود بیاید. همین‌طور این شاسی در قسمت جلو کمی باریک‌تر ساخته‌شده که در فرمان پذیری بیشتر تاثیرگذار است. شاسی خودرو مستقل که به آن شاسی سرخود نیز گفته می‌شود. در طراحی این نوع شاسی از ورق‌های نازک فلزی استفاده می‌کنند که آن‌ها را برای شکل دادن و تکیه‌گاه محورهای جلو و عقب تولید می‌کنند در ضمن بخش‌هایی از شاسی وجود دارد مثل کف و محوطه پیشرانه که بیشترین نیرو و فشار را تحمل می‌‌کند که آن‌هم باید از ورق‌هایی درست شوند که ضخامت بیشتری مثلا 2 تا 3 میلی‌متری داشته باشند.


شاسی خودرو نیمه جداشدنی

یکی دیگر از نمونه‌های شاسی خودرو، شاسی خودرو نیمه جداشدنی است که این شاسی از 2 بخش تشکیل‌شده است:

ثابت: کف، ستون‌ها، دیوارهای صندوق‌عقب، دیواره جلوی پیشرانه.

قسمت‌های جداشدنی از شاسی: سقف خودرو، گلگیرها و پنجره جلویی که این موارد با پیچ و مهره به قسمت‌های ثابت وصل می‌شوند.


مزایای شاسی خودرو نیمه جداشدنی

اول اینکه در زمان تصادف قطعه‌ای خراب شود تعویض آن کم‌هزینه است و دیگر اینکه فرم اتاق شکل‌پذیر است بنابراین می‌توان طرح جدیدی درست کرد همچنین پیشرانه و محورها که تقریبا سنگین هستند را می‌توان بر روی یک اسکلت جداگانه قرارداد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که در مونتاژ کردن، امکان عایق‌بندی بهتری میان دو قطعه وجود دارد که باعث می‌شود تا سروصدا و ارتعاشات چرخ‌ها به اتاق کمتر باشد.


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured