H30 کراس ارزان‌ترین خودرو کراس اوور ایران
1399/12/19 ساعت 17:34:46

H30 کراس ارزان‌ترین خودرو کراس اوور ایران

دانگ فنگ H30 کراس یکی از اتومبیل‌هایی است که از سال 1395 توسّط ایساکو به بازار داخلی ایران عرضه شده است و از آن زمان تاکنون فروش مناسبی را نسبت به رقبای اصلی خود تجربه کرده است. اگرچه این خودرو در هنگام عرضه به بازار‌های داخلی نتوانست تا انتظارات را برآورده نماید و توجّه خریداران را به خود جلب کند ولی با افزایش قیمت دلار این اتومبیل به انتخاب مناسب‌تری برای علاقه‌مندان به خودروهای کراس اوور تبدیل شد و توانست تا جایگاه مناسبی را بدست آورد.

در ادامه قصد داریم تا اطّلاعات مفیدی را در رابطه با دانگ فنگ H30 کراس و مزایا و معایب اصلی آن به شما عزیزان ارائه دهیم و شما را با اصلی‌ترین ویژگی‌های این اتومبیل آشنا سازیم.

h30 کراس

 

دانگ فنگ H30 کراس یکی از پرفروش‌ترین کراس اوور‌های چینی در بازار خودروی ایران است


مزایای H30 کراس

کابین زیبا و کاربردی:

اگرچه دانگ فنگ H30 کراس از نظر زیبایی فضای کابین قابلیّت رقابت با خودروهای پرچمدار و پرفروش را ندارد ولی کابین این خودرو در مقایسه با قیمت آن از طرّاحی نسبتاً خوبی بهره می‌برد و این ویژگی باعث شده است تا علاقه‌مندان به خودروهای چینی با شور و اشتیاق بالایی برای خرید این اتومبیل زیبا اقدام نمایند. داشبورد و پنل مرکزی این خودرو از طرّاحی نسبتاً مناسبی بهره می‌برند و اجزای تشکیل دهنده‌ی این قسمت‌ها از نظر ابعاد و زیبایی در سطح قابل قبولی قرار دارند.

از طرفی، قرار گرفتن یک مانیتور 6.5 اینچی بر روی اتومبیلی که از قیمت چندان بالایی برخوردار نیست نشان دهنده‌ی این مورد است که سازندگان دانگ فنگ H30 کراس قصد دارند تا از طریق اضافه کردن تجهیزات و امکانات متنوّع به این خودرو نقص‌های آن را در سایر قسمت‌ها پوشش دهند. در کل، فضای کابین دانگ فنگ H30 کراس نسبت به ابعاد کلّی آن مناسب است و یک خانواده‌ی 4 نفره می‌توانند بدون مشکل از این اتومبیل برای مسافرت و گشت و گذار استفاده نمایند و از زیبایی آن لذّت ببرند.

اچ سی کراس اسپرت

 این اتومبیل با استقبال خوبی از سوی خریداران مواجه شده است


قیمت H30 کراس

دانگ فنگ H30 کراس در بازاری که ارزان‌ترین خودروهای کراس اوور با قیمتی بیش از 1 میلیارد تومان خرید و فروش می‌شوند تنها 440 میلیون تومان قیمت دارد و این مسئله امیدواری بسیار زیادی را در خریداران ایجاد کرده است و باعث شده است تا این اتومبیل با استقبال بی نظیری از سوی خریداران مواجه شود. با این حال، به یاد داشته باشید که قیمت این اتومبیل همچون قیمت سایر خودروهای موجود در بازار در محدوده‌ی بسیار پایین‌تری قرار داشت و نوسانات قیمت دلار باعث شده است تا این گونه اتومبیل‌ها که جزو خودروهای پرچمدار و پرفروش کمپانی‌های مطرح خودروسازی نیز محسوب نمی‌شوند با چنین افزایش قیمت شدیدی مواجه شوند و مدّت زمان زیادی از آن دوران نمی‌گذرد که خریداران می‌توانستند با پرداخت این مبلغ یک اسپورتیج را خریداری کنند.

در کل، پایین بودن قیمت دانگ فنگ H30 کراس جزو اصلی‌ترین مزایای آن محسوب می‌شود و باعث گردیده است تا این اتومبیل فروش نسبتاً بالایی را در سال‌های اخیر تجربه کند.


کیفیّت مناسب گیربکس خودرو دانگ فنگ H30 کراس:

مناسب بودن کیفیّت گیربکس خودرو دانگ فنگ H30 کراس از دیگر ویژگی‌های بارز آن می‌باشد و این مزیّت باعث شده است تا این اتومبیل بتواند تجربه‌ی زیبایی را برای راننده و سرنشینان در هنگام رانندگی رقم بزند. گیربکس 4 سرعته و اتوماتیک این مدل از کیفیّت نسبتاً خوبی برخوردار است و در هنگام تعویض دنده بسیار سریع و لطیف عمل می‌کند و سرنشینان خودرو تکان‌های بسیار کم‌تری را در هنگام تعویض دنده احساس می‌کنند که ویژگی مناسبی برای یک خودرو ارزان قیمت و پرفروش می‌باشد و موجب شده است تا خریداران بتوانند با پرداخت مبلغ مناسبی صاحب خودرویی شوند که گیربکس آن مشکلات کم‌تری را نسبت به گیربکس برخی از خودروهای وارداتی دارد.


اچ سی کراس

 

فضای کابین دانگ فنگ H30 کراس از طرّاحی مناسبی نسبت به قیمت این خودرو بهره می‌برد


قابل قبول بودن امکانات رفاهی و ایمنی دانگ فنگ H30 کراس:

دانگ فنگ H30 کراس از نظر امکانات رفاهی و ایمنی توانایی رقابت با خودروهای سطح بالا را ندارد ولی سازندگان این خودرو قصد این کار را نیز نداشته‌اند و با کم‌ترین امکانات و تجهیزات اتومبیلی همه فن حریف را برای قشر متوسّط جامعه طرّاحی کرده‌اند. از جمله اصلی‌ترین امکانات رفاهی و ایمنی این خودرو می‌توان به مواردی همچون: سنسور دنده عقب، سیستم ترمز ABS به همراه سیستم کمکی EBD، روکش چرمی فرمان خودرو، مانیتور 6.5 اینچی و لمسی، دوربین عقب اتومبیل، 4 عدد کیسه هوا برای راننده و سرنشین جلویی خودرو، سیستم تهویه مطبوع و اتوماتیک، قابلیّت تنظیم دستی صندلی راننده و سرنشین جلویی خودرو، آینه‌های جانبی برقی و مجهّز به سیستم گرمکن و سانروف اشاره کرد.

اگرچه پکیج امکانات دانگ فنگ H30 کراس کامل و بی نقص نیست ولی این امکانات نسبت به قیمت این خودرو بسیار مناسب هستند و به این نکته توجّه داشته باشید که برخی از خودروهای داخلی حتّی نصف این امکانات را نیز ندارند ولی با قیمت بالاتری به خریداران عرضه می‌شوند. در کل، امکانات دانگ فنگ H30 کراس در صورتی که شما این خودرو را برای بهره‌مندی از جدید‌ترین و پیشرفته‌ترین امکانات خریداری نکرده باشید کفاف نیاز‌های شما را خواهد داد و قسمت عمده‌ای از انتظارات شما را برآورده خواهد کرد.


 خودرو اچ سی کراس


این اتومبیل با امکانات رفاهی و ایمنی نسبتاً مناسبی به بازار عرضه شده استمعایب H30 کراس


طرّاحی نه چندان زیبا و جذّاب خودروی دانگ فنگ H30 کراس:

دانگ فنگ H30 کراس از نظر طرّاحی ظاهری حرف‌های زیادی را برای گفتن ندارد و از این نظر خودروی متوسّطی محسوب می‌شود. طرّاحی چراغ خودرو دانگ فنگ H30 کراس بسیار ساده و سطحی است و هیچ گونه خلّاقیتی در این قسمت از اتومبیل دیده نمی‌شود و سپر خودرو دانگ فنگ H30 کراس نیز از این قضیه مستثنی نیست و بدون تزیینات خاصی ساخته شده است.

از طرفی، شیشه خودرو دانگ فنگ H30 کراس هیچ شباهتی را به شیشه‌ی خودروهای کراس اوور ندارد و به نظر می‌رسد که شرکت سازنده‌ی این خودرو از الگوهای تکراری سایر مدل‌ها برای ساخت این قسمت استفاده کرده است. همچنین، گلگیر خودرو دانگ فنگ H30 کراس از نظر حجم و طرّاحی به هیچ عنوان با این خودرو سازگار نیست و استفاده از چنین گلگیر‌های بزرگی برای یک خودروی کراس اوور کوچک باعث کاهش زیبایی‌های بصری آن شده است و قسمت عمده‌ای از خریداران را فراری داده است. در کل، این خودرو از نظر ظاهری تفاوتی را با مدل‌های معمولی و ارزان قیمت ندارد و شباهت بیش از حد آن به اتومبیل‌های میان رده‌ی اروپایی باعث شده است تا نگاه خریداران نسبت به دانگ فنگ H30 کراس تغییر کند و فروش این اتومبیل تحت تاثیر این مسئله قرار بگیرد.

 قیمت اچ سی کراس


طرّاحی ظاهری دانگ فنگ H30 کراس چنگی به دل نمی‌زند


موتور نسبتاً ضعیف:

دانگ فنگ H30 کراس از نظر قدرت و کیفیّت موتور نیز حرف‌های زیادی را برای گفتن ندارد و سازندگان این خودرو از یک موتور TU5 معمولی برای ساخت آن استفاده کرده‌اند. موتور 1.6 لیتری این خودرو در بهترین حالت تنها 105 اسب بخار انرژی و 142 نیوتن‌متر گشتاور را تولید می‌کند و در سیکل ترکیبی 7 لیتر بنزین را به ازای طی کردن مسافتی با 100 کیلومتر مصرف می‌کند که رقم نسبتاً مناسبی نسبت به توان خروجی این خودرو است.

شتاب اوّلیه دانگ فنگ H30 کراس در حدود 12.5 ثانیه برآورد شده است و سرعت نهایی این خودرو 182 کیلومتر در ساعت می‌باشد و نمی‌توان انتظار عملکرد خیره کننده‌ای را از موتور این مدل داشت. در کل، موتور این مدل برای استفاده در جادّه‌های شهری مناسب و کارآمد خواهد بود ولی نمی‌توان انتظار داشت که این اتومبیل در مسیر‌های بین شهری سرنشینان خودرو را میخکوب کند.

 مشخصات اچ سی کراس


این خودرو انتخاب مناسبی برای خانواده‌های 4 نفره است


استفاده از مواد اوّلیه بی‌کیفیّت در ساخت فضای کابین دانگ فنگ H30 کراس:

دانگ فنگ H30 کراس یک خودروی چینی محسوب می‌شود و سازندگان چینی در هنگام انتخاب مواد اوّلیه برای ساخت این خودرو سنّت شکنی نکرده‌اند و قطعات یدکی این اتومبیل را با بی‌کیفیت‌ترین و نامرغوب‌ترین مواد اولیه ساخته‌اند. داشبورد و پنل مرکزی این خودرو از پلاستیک خشک و بی‌کیفیّت ساخته شده‌اند و انتظار می‌رود که پس از گذشت مدّتی دچار مشکل و خرابی شوند. در واقع، افزایش صدای داشبورد و کابین خودرو به دلیل استفاده از پلاستیک نامرغوب برای ساخت قسمت‌های مختلف دانگ فنگ H30 کراس می‌باشد و این مسئله باعث شده است تا خریداران این خودرو دچار ناامیدی شوند.


مقالات مرتبط

© Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

secured