قطعات تویوتا

کالیپر ترمز برای تویوتا rav4 مدل 2012 تا 2020

1 رای

  • تولیدکننده: Genuine
  • برند: Toyota
  • وضعیت : موجود
تماس بگیرید
  • مناسب برای تویوتا rav4 مدل 2012 تا 2020
  • ویژگی ها کالیپر ترمز اصلی


شیوه های پرداخت شیوه های پرداخت در فروشگاه Car i4
ضمانت برگشت 7 روز ضمانت بازگشت برای خرید های آنلاین
پرداخت امن پرداخت امن با درگاه های پرداخت
مشاوره و پشتیبانی مشاوره و پشتیبانی تماس تلفنی و چت آنلاین
خرید با اطمینان تضمین اصالت کالاخرید با اطمینان

نقد و بررسی کالیپر ترمز برای تویوتا rav4 مدل 2012 تا 2020

کالیپر ترمز ماشین یکی از بخش‌های سیستم ترمز می‌باشد که پستانک‌های پیستون و پیستون‌های ماشین در آن قرار می‌گیرد. کار کالیپر ترمز در خودرو این است که چرخ‌های ماشین را با ایجاد کردن اصطکاک با روتور ترمز کند. کالیپر ترمز مانند گیری در روتور چرخ مناسب می‌باشد تا در زمان حرکت روی ترمزها چرخش چرخ را متوقف کند در درون هر کاری هر یک جفت صفحه فلزی وجود دارد که به ‌عنوان لنت ترمز هم شناخته می‌شود. کالیپر ترمز برای جلوگیری از ماشین شما الزامی می‌باشد و یکی از مهم‌ترین قطعات سیستم ترمز ماشین به شمار می‌آید. در حال ‌حاضر اغلب ماشین‌های امروزی ترمز دیسکی دارد حداقل برای چرخ‌های جلو اما بسیاری از ماشین‌ها به ‌خصوص کامیون‌ها از ترمزهای دیسک هم استفاده می‌کند. در سیستم ترمز دیسک چرخ‌های اتومبیل به دیسک‌های فلزی یا روتور وصل شده و به همراه چرخ می‌چرخد کار کالیپر می‌باشد که چرخ‌های ماشین را با ایجاد اصطکاک با روتور کم کند خیلی از افراد می‌پرسند کالیپر ترمز چه کارایی دارد در ادامه می‌خواهیم به شما در مورد نقش آن در سیستم ترمز بگوییم.


کالیپر ترمز تویوتا Rav4


انواع کالیپر ترمز دیسکی

همان‌ طور که به شما گفتیم این قطعه این وظیفه را دارد که به ایستادن خودرو کمک زیادی کند در واقع با ایجاد کردن اصطکاک با روتور سرعت چرخ‌ها را کم می‌کند و اگر نباشد سیستم ترمز با مشکلاتی مواجه می‌شود؛ اما به‌ صورت کلی کالیپر ترمز دارای دو مدل شناور و ثابت است که در مدل کالیپر ترمز تعداد پیستون‌ها نسبت‌ به کالیپر ترمز ثابت خیلی پائین ‌تر می‌شود. به ‌صورت کلی باید بگوییم که برای کالیپر ترمز تنها یک یا دو پیستون به کار می‌رود و اما در کالیپر ترمز ثابت چندین پیستون وجود دارد.

این ‌موضوع باعث می‌شود که کاربر ثابت بهتر است کالیپر شناور در نظر گرفته شود و همین ‌طور قیمت آن هم در فروشگاه‌های لوازم ‌یدکی نسبت ‌به مدل دیگر بیشتر از کالیپر ترمز شناور باید مراقبت بیشتری از آن شوند و مشکلاتی که دارد می‌توان به زنگ‌ زدگی و گرفتن گرد و خاک هم اشاره نبود؛ چرا که در فصول او صورت وجود گرد و خاک و نشستن آن این قطعه نمی‌تواند موتور را از لنت ترمز جدا کند و از این ‌رو مجبور به کار گرفتن از قدرت بیشتر می‌شود و این‌ موضوع سبب شده تا اصطکاک بالاتر رفته و درنتیجه اصطکاک بیشتر باعث شود که گرمای آن هم بیشتر شود.

گرمای بیش‌ از حد در طولانی‌ مدت باعث آسیب دیدن کالیپر ترمز می‌شود بر روی کارکرد آن تاثیر منفی می‌گذارد به‌ همین دلیل با طی کردن چند کیلومتر مسافت توسط خودرو سیستم ترمز ضخامت کالیپر را کم می‌کند و پس ‌از استفاده طولانی‌ مدت دچار زنگ ‌زدگی و خوردگی می‌شود و باید عوض شود و با یک مدل جدید و نو جایگزین شود تا ماشین بتواند به ‌خوبی به کارایی خودش ادامه دهد؛ اگر کالیپر ترمز در زمان مناسب عوض نشود روی کارکرد سیستم ترمز خیلی تاثیر منفی دارد و خطرناک است.

کالیپر ترمز rav4 یکی از مدل کالپیر است که برای خودروی تویوتا راوفور از مدل‌های 2012 تا 2020 عرضه می‌شود و مناسب برای جلو ماشین است.


مشخصات فنی کالیپر ترمز برای تویوتا rav4 مدل 2012 تا 2020

مشخصات کلی
مناسب برای تویوتا rav4 مدل 2012 تا 2020
ویژگی ها کالیپر ترمز اصلی

نظرات کالیپر ترمز برای تویوتا rav4 مدل 2012 تا 2020

نوشتن نظر

    بد           خوب

برچسب ها: کالیپر rav4, قیمت کالیپر تویوتا rav4, فروش کالیپر جلو سمت چپ تویوتا rav4, خرید کالیپر rav4, فروش ارزان کالیپر جلو تویوتا rav4, خرید ارزان کالیپر تویوتا rav4, خرید آنلاین کالیپر جلو سمت چپ تویوتا rav4

© Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

secured