بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لوازم یدکی خودرو

انتخاب خودرو

توربو شارژ آئودی توربو شارژ آلفارومئو توربو شارژ اس دبلیو ام توربو شارژ ام جی توربو شارژ ام وی ام توربو شارژ اپل توربو شارژ بایک توربو شارژ برلیانس توربو شارژ بسترن توربو شارژ بنز توربو شارژ بورگوارد توربو شارژ بی ام و توربو شارژ بیسو توربو شارژ تویوتا توربو شارژ جک توربو شارژ جیلی توربو شارژ دامای توربو شارژ دانگ فنگ توربو شارژ رنو توربو شارژ سانگ یانگ توربو شارژ سوائیست توربو شارژ سوبارو توربو شارژ سوزوکی توربو شارژ سیتروئن توربو شارژ فوتون توربو شارژ فولکس توربو شارژ فیات توربو شارژ لندمارک توربو شارژ لوتوس توربو شارژ لکسوس توربو شارژ لیفان توربو شارژ مازراتی توربو شارژ مزدا توربو شارژ میتسوبیشی توربو شارژ نیسان توربو شارژ هاوال توربو شارژ هایما توربو شارژ هن تنگ توربو شارژ هوندا توربو شارژ هیوندای توربو شارژ ولوو توربو شارژ پروتون توربو شارژ پورشه توربو شارژ پژو توربو شارژ چانگان توربو شارژ چری توربو شارژ کوپا توربو شارژ کیا توربو شارژ گریت وال توربو شارژ یواز

برندها brands


 توربو شارژ چیست؟

یکی از فناوری هایی که عموما در اکثر و یا تمام خودروهای اسپرت به کار برده می شود توربو شارژ یا توربوشارژر است. اما این سوال پیش می آید که توربوشارژ چه وسیله ای در خودرو است و چه وظیفه ای بر عهده دارد؟ اگر بخواهیم توربو شارژ را با یک مثال ساده بیان کنیم می توانیم بگوییم که هنگامی که برای کبابی کردن هر چیزی روی منتقل نیاز داریم تا زغال را آتش دهیم، چه چیزی می تواند به این فرآیند کمک کند و آن را سرعت ببخشد و در عین حال آن را ساده تر کند؟ بله درست است، زغال ها را که باد می زنیم کمک می کنیم تا زغال زودتر به حرارت مورد نظر رسیده و در نتیجه ماده ی غذایی مان بهتر و زودتر طبخ می شود. به صورت کلی میتوانیم بگوییم هر زمان که باد زدن را انجام می دهیم کمک می کنیم تا گاز اکسیژن زیادتری به زغال ها برسد و در نتیجه گرمای زغال ها افزایش پیدا می کند. هدف از این مثال این بود که بدانید توربو شارژ نیز در موتور خودرو همانند باد زدن برای زغال عمل می کند.

 توربو شارژ

توربو شارژ و رابطه ی آن با اگزوز خودرو

حتما تاکنون پیش آمده است که به دود آلاینده ی اگزوز خودرو دقت کرده باشید. این دود به شدت آلاینده ی هوا است اما جالب است که از طریق همین اگزوز خودرو یک انرژی بسیار زیاد از بین می رود، چرا که دودی که از اگزوز بیرون می آید شامل تعدادی گاز گرم است که با یک سرعت بالا از آن به بیرون فرستاده می شود و دارای مقدار زیادی انرژی جنبشی و گرما است که بلااستفاده باقی می ماند. حال به این فکر کنید که خودروی شما قادر باشد از این حجم بالای انرژی در راستای نیاز خود بهره ببرد. تمام فرایندی که گفته شد همان عملیاتی است که توربو شارژ خودرو انجام می دهد.

حال لازم است ببینیم خودروی شما چگونه شروع به راه رفتن میکند؟ در ابتدا و در درون محفظه ی سیلندر که بسیار محکم است و جنس آن از فلز است بنزین خودرو می سوزد و موتور خودرو از نیروی حاصل از این سوختن انرژی مورد نیاز خود را دریافت می کند. باید به درون سیلندر خودرو هوا وارد شود تا عملیات سوختن قابل انجام باشد. هوای وارد شده به پیستون با سوخت اتومبیل که همان بنزین میباشد ترکیب می شود و در اثر این ترکیب شدن یک انفجار مختصر صورت می گیرد که سبب می شود تا پیستون خودرو به سمت بیرون فرستاده شود. هنگامی که پیستون به عقب کشیده می شود شافت ها و تمامی چرخ دنده های خودرو به کار می افتند. دودی که از این سوختن به وجود می آید به وسیله ی قسمت خروجی سیلندر خودرو  و با کمک اگزوز به سمت بیرون هدایت می شود. مقدار انرژی ای که خودرو می تواند تولید کند با مقدار سوخت آن در تناسب است و دارای رابطه ای مستقیم هستند. خوب است بدانید که برای این که خودرویی با سرعت بیشتری حرکت کند باید دارای تعداد سیلندر بیشتر و با گنجایش بالاتر باشد و البته در نتیجه ی این عمل بنزین بیشتری هم مورد بهره گیری قرار میگیرد.


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured