بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لوازم یدکی خودرو

    عایق درب موتور

برندها brands


عایق کاپوت جزئی از لوازم یدکی خودرو است که کارایی بسیار زیادی در ماشین دارد؛ جنس عایق کاپوت که به آن نمد هم می‌گویند بسیار مهم است و در کیفیت آن تاثیر زیادی می‌گذارد. کاپوت خودرو معمولا برای کم کردن صداهایی که از خارج ماشین به داخل می‌آید نصب می‌شود. عایق کاپوت عموما از پشم گوسفند تولید می‌شود و هر اندازه که پشم در آن بیشتر باشد کیفیت آن نیز بالاتر می‌باشد. ویژگی که عایق کاپوت دارد این است که در برابر آتش از خودش مقاومت نشان می‌دهد و حساسیت نشان نمی‌دهد و همین طور بوی بدی ندارد که اذیت کننده باشد.عایق کاپوت خودرو عموما از نمدهای صنعتی منشا می‌گیرد، نمد صنعتی از فشار و ترکیب شدن حصیری که بافته نشده و با پشم و با ضخامت بالا تولید می‌شود. نمد صنعتی هم ویژگی‌هایی دارد که در نوبه خودش جالب است؛ این مدل نمد می‌تواند انرژی‌هایی اعم از لرزش یا صوتی را جذب کند و از هدر رفتن انرژی جلوگیری کند. ضمنا نمد صنعتی ویژگی‌هایی که دارد در بازه دمایی 45 تا 100 سانتگراد را نگهداری می‌کند.


عایق کاپوت ماشین


نمد کاپوت چیست

عایق کاپوت وسیله ای است که کارایی خیلی زیادی دارد و وجود آن سبب شده تا ماشین با کیفیت تر کار کند.عایق کاپوت که به آن نمد کاپوت هم گفته می‌شود. بیشترین کارایی که دارد کاهش صدای موتور ماشین است. همچنین  برای کم کردن لرزش کاپوت هم مورد استفاده قرار می‌گیرد و صدای سیلندرها را هم کم می‌کند. دلیلی که سبب شده تا از عایق کاپوت استفاده شود این است که نمی‌گذارد تا رنگ کاپوت در اثر گرما خراب شود و تغییر کند و در زمستان و هوای سرد هم کمک می‌کند تا موتور ماشین زودتر گرم شود. ضمنا در برخی از ماشین‌ها، گیربکس و دیفرانسیل، صدای زوزه مانند می‌دهند که وجود خود عایق کاپوت از افزایش این صداها و ورود آن‌ها به داخل ماشین جلوگیری می‌کند.


کیفیت عایق کاپوت

برخی از اتومبیل‌ها خودشان عایق کاپوت دارند؛ اما در برخی دیگر مانند پراید باید، نمد کاپوت را از فروشگاه‌های لوازم یدکی ماشین تهیه کرده و آن‌ را نصب کنید. نمد کاپوت هر چقدر درصد پشمش بیشتر باشد، مسلما ضخامت آن بالاتر بوده و همین طور کیفیت بیشتر دارد و قابل شستشو و نظافت است. از طرفی اگر نمد کاپوت اگر نامرغوب باشد معمولا نازک است و زمانی که نصب می‌شود. بعد از این که کار کند، تغییر شکل می‌دهد.


عایق کاپوت خودرو


عایق در صندوق عقب

خیلی از افراد به خصوص جوان‌ها برای بهتر گوش دادن موسیقی روی ماشین شان، سیستم صوتی نصب می‌کنند که صدا را افزایش داده و کیفیت آن را بهتر می‌کند. سیستم صوتی در صندوق عقب قرار می‌گیرد. در نتیجه در صندوق عقب ماشین هم می‌توانید از نمد استفاده کنید؛ چون که اگر سیستم صوتی نصب کرده باشید، وجود نمد باعث شده تا درب صندوق نلرزد.


ویژگی‌های عایق کاپوت

•     کاهش ورود صدای موتور به اتاق ماشین

•     مقاومت بالا در مقابل بنزین، ضد یخ و مواد موتور

•     حفظ و نگهداری انرژی

•     کمک به گرم شدن موتور در هوای سرد

•      کم کردن میزان مصرف سوخت

•     امکان استفاده در شرایط آب و هوایی گوناگون


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

secured