بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لوازم اسپرت خودرو

  گارد عقب خودرو

  • فقط کالاهای موجود
  جستجوی پیشرفته
 • مقایسه ( مورد)

  تماس بگیرید

  <p><br></p>

  گارد عقب هایما S7

  هایما s7 یک خودرو suv چینی می باشد که در سال 2014 با مشارکت شرکت هایما در ایران خودرو مشهد به منتاژ و تولید رسیده است.این خودرو از پر فروش ترین محصولا..

  <p><br></p>

  0 تومان

  نمايش 1 تا 1 از 1 (1 صفحه)

برندها brands


در گذشته افراد گمان می‌کردند که قطعات اصلی ماشین فقط برای بهتر کارکردن آن لازم است؛ در صورتی که در حال حاضر بیشتر رانندگان به این روی آورده‌اند که از لوازم کمک کننده به کارکرد ماشین هم استفاده کنند؛ با این کار هم ایمنی خودشان را افزایش می‌دهند و هم به حفظ قطعات و سلامت ماشین هم کمک می‌کنند. قطعه‌ای که در خودروهای دو دیفرانسیل اهمیت زیادی پیدا کرده است؛ گارد ماشین است. گارد ماشین به دو صورت عقب و جلو روی خودرو نصب می‌شود و هم از سپر محافظت می‌کند و هم جنبه‌های دیگری دارد. در واقع هر لوازم یدکی ماشین که روی آن اضافی نصب می‌شود یک سری مزیت و آپشن به ماشین می‌دهد که کارایی و طول عمر آن را چند برابر بهتر و راحتی استفاده از آن را بیشتر می‌کند. 


گارد عقب خودرو


نکاتی برای گارد عقب ماشین

همان طور که می‌دانید گارد برای خودروهای دو دیفرانسیل طراحی و تولید می‌شود. با توجه به اهمیت این دست از لوازم یدکی خودرو، امروزه مدل‌های گوناگونی از گارد در بازار وجود دارد که بعضی از آن‌ها به دلیل این که برخی دارندگان خودرو به زیبایی ماشین خیلی اهمیت می‌دهند؛ بیشتر جنبه تزیینی دارند و کارایی ضربه گیری ندارند. اما پیشنهاد می‌شود که اگر شما تصمیم گرفتید گارد عقب ماشین را نصب کنید؛ به سراغ مدلی بروید که هم جنبه زیبایی و هم جنبه محافظتی و مراقبتی داشته باشد.  شاید برایتان بیشتر هزینه بردارد؛ اما به صرفه تر است. یادتان باشد در زمان انتخاب گارد و یا هر لوازم یدکی که تحت عنوان آپشن است؛ وزن قطعه را هم در نظر بگیرید، این مدل قطعات به هر دلیلی هم نصب شوند نباید سبب شوند تا ماشین وزنش کم و یا زیاد شود؛ باید بیشتر باید به توانایی و قابلیت‌های خودرو اضافه کنند و تغییرات اساسی در ویژگی‌های اصلی آن ایجاد نکنند. گاردهایی که استاندارد باشند متناسب با وزن ماشین طراحی و تولید می‌شوند.

همچنین برای نصب، گارد باید با سپر ماشین؛ (در صورتی که روی آن قرار می‌گیرد) و یا این که اگر به شاسی متصل، متناسب باشد. چرا که اگر گارد محکم تر یا سنگین تر از سپر یا شاسی باشد، بدون این که خودش آسیب ببیند؛ همه نیروهای وارده به آن را به شاسی می‌دهد و باعث تضعیف شدن و آسیب دیدن آن می‌شود و خسارات‌هایی را به دنبال دارد. نصب گارد عقب زمانی مفید و موثر است که تمامی ریز نکات آن رعایت شود و به دیگر قطعات یا جنبه‌های ماشین آسیب نزند که اگر اصولی خریداری و نصب گردد این اتفاق رخ نمی‌دهد.


گارد عقب ماشین


ضمنا گارد عقب باید در فاصله مناسبی با بدنه قرار بگیرد، اگر این فاصله کمتر از مقدار مشخصی باشد؛ در زمانی که تصادف می‌شود و ضربه به گارد وارد می‌گردد؛ آن را مستقیما به بدنه می‌دهد و باعث آسیب دیدن بخش‌های دیگر می‌گردد. همچنین پیشنهاد می‌شود که هم برای گارد عقب و هم جلو از روکش لاستیکی استفاده گردد تا آسیب‌هایی که ممکن است به آن وارد شود را کاهش دهد. 


نقش گارد عقب خودرو

گارد در سه جا قابل استفاده است در جلو، عقب و همین طور کناره ماشین نصب می‌شود، گارد جلو و عقب ماشین کارایی بیشتری نسبت به گاردهای بغل دارد و استفاده از آن‌ها رایج تر است. زمانی که ماشین از عقب تصادف می‌کند شدت ضربه ای که به آن وارد می‌شود بیشتر است و سبب می‌شود تا راننده نتواند ماشین را کنترل کند و منحرف می‌شود. در این زمان اگر خودرو گارد عقب را داشته باشد؛ گارد عقب سبب شده تا جلوی وارد شدن بیش از حد ضربه به بدنه گرفته شود و همین طور خودرو منحرف نشود و راننده بتواند آن را کنترل کند.


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

secured