لوازم یدکی ماشین


همانطور که می‌دانید یکی از دغدغه‌های بزرگ رانندگان خرابی و مشکلات ماشین آنها است. با توجه به اینکه بسیاری از این مشکلات مربوط به موتور و قطعات موتور خودرو همچون تسمه تایم، واتر پمپ، انژکتور، کمک فنر، ایربگ و... است، در این مقاله شما را با یکی از مهمترین قطعات آن آشنا می‌کنیم.
انژکتور یکی از قطعات موتور خودرو است که خرابی آن ضمن آسیب به موتور حتی به ماشین شما نیز آسیب وارد می‌کند. به همین جهت رانندگان باید با چگونگی عملکرد و بروز مشکل در این قطعه آشنایی داشته باشند. زیرا برخی از مشکلات مربوط به انژکتور را می توانید به راحتی بدون مراجعه به تعمیرگاه تشخیص داده و برطرف کنید.

انژکتور خودرو


این قطعه در واقع یکی از عوامل اصلی در حرکت خودرو است. انژکتور در قسمت سیلندر خودرو قرار گرفته و وظیفه پاشش و تنظیم میزان سوخت را برعهده دارد. بروز هرگونه مشکل در این قطعه، عدم حرکت خودرو را در پی دارد.
از جمله خرابی‌های خودرو که ناشی از مشکلات انژکتور است می‌توان به تاخیر یا به اصطلاح ریپ زدن موتور خودرو اشاره کرد. همچنین زمانی که این قطعه از قطعات موتور خودرو دچار مشکل شود، احتراق سوخت خودرو نامنظم و ناقص می‌شود. به همین دلیل با شدت گرفتن موتور خودرو، رانندگان از سمت موتور نوعی ضربه و لرزش را احساس می کنند.
یکی دیگر از مسائل مهم در رابطه با خرابی انژکتور این است که تنها رانندگی شما را دچار مشکل نمی‌کند بلکه باعث آلودگی هوا نیز می‌شود.شستن انژکتور با دستگاه


از آنجایی که وظیفه انژکتور پاشش سوخت است، پس از مدتی بنزین در این قطعه رسوب ایجاد می‌کند. در این زمان شما باید با استفاده از مواد شوینده مخصوص، این قطعه را شستشو دهید یا به تعمیرگاه مراجعه کنید.
البته همه مشکلات این قطعه با شستشوی آن برطرف نمی‌شود و گاهی باید سوزن این قطعه یا به طور کلی انژکتور خودرو را تعویض کنید. بنابراین بهتر است در صورت مشاهده هر آسیبی ناشی از انژکتور جهت شستشو یا تعویض آن سریع تر اقدام کنید. 

© Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

secured