بزرگترین فروشگاه لوازم یدکی و ابزارآلات

لوازم یدکی خودرو

    پمپ بنزین

انتخاب خودرو

برندها brands


خودرو از قطعات مختلفی تشکیل می‌شود که شاید اگر برخی از آن‌ها هم وجود نداشته باشند ماشین با کم و کاستی کار کند؛ اما یک سری قطعاتی هستند که اگر نباشند ماشین تحت هیچ شرایطی به کارکرد خودش ادامه نمی‌دهد؛ پمپ بنزین و پمپ انژکتور از جمله این قطعات هستند. در این مقاله به پمپ بنزین و کارایی آن اشاره می‌کنیم ما را دنبال کنید. پمپ بنزین در باک بنزین قرار دارد و این وظیفه را دارد تا بنزین را از باک به موتور خودرو برساند. سلامت و کارایی پمپ بنزین بسیار حیاتی است و اگر به درستی کار نکند؛ ماشین نمی‌تواند کارایی مناسبی داشته باشد و از آن جایی که بنزین به موتور نمی‌رسد با عمل احتراق، ماشین خاموش می‌گردد. 


پمپ بنزین ماشین


کارایی پمپ بنزین خودرو

پمپ بنزین کمک می‌کند تا احتراق انجام شود از این رو آن را در باک بنزین می‌گذازد تا به صورت مستقیم با بنزین در تماس بوده و آن را خنک کند، از طرفی قرار گرفتن آن در باک صدای آن را خیلی زیاد کم می‌کند. پمپ بنزینی که کارایی درستی داشته باشد می‌تواند بنزین را با فشاری حدودا 4 تا 6 بار به بخش موتور برساند اگر فشار بیشتر تا کم تر از حد استاندارد باشد، بنزین به درستی به احتراق نرسیده و موتور درست کار نمی‌کند. ضمنا اگر این فشار بیش از حد باشد کارایی فشار شکن مختل شده و به دیگر قطعات هم آسیب می‌رسد. عموما در ماشین‌های امروزی پمپ بنزین کاملا الکتریکی طراحی شده و انرژی خودش را از باطری ماشین می‌گیرد. زمانی که پشت ماشین می‌شینید و آن را استارت می‌زنید دو ثانیه اول پمپ بنزین به کار می‌افتد. 


خراب شدن پمپ بنزین

یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید تا ببینید که پمپ بنزین درست کار می‌کند یا نه این است که سوییچ را باز کنید و صدای آن را بشویدو نشنیدن صدا از پمپ بنزین می‌تواند دلیلی برای از کار افتادن آن باشد؛ از این رو برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به پمپ بنزین در مسیر باطری به پمپ خودرو یک فیوز می‌زنند تا نوسانات برق را کنترل کند.یکی از رایج ترین دلایلی که سبب شده تا پمپ بنزین از کار افتاده شود سوختن است. زمانی که پمپ بنزین می‌سوزد دلایل مختلفی پشتش است که بیشتر از همه آن‌ها پایین رفتن سطح بنزین در باک است. اگر راننده ماشین را در زمان زیادی در حالتی که بنزین کم است روشن نگه دارد؛ چون که پمپ با بنزین تماسش کم تر کم تر می‌شود، دستگاه از کار می‌افتد و ماشین کاملا خاموش می‌شود. اگر در جاده رانندگی می‌کنید خاموش شدن پمپ بنزین خطرناک خواهد بود. دلیل دیگری که سبب شده تا پمپ بنزین خراب شود. از کار افتادن فیوز پمپ است که در جعبه فیوز ماشین است. از این رو اگر بخواهید لوازم یدکی پمپ عوض کنید؛ حتما نگاهی به فیوز داشته باشید، اگر مشکل از آن باشد تعویض و تعمیر کردنش مقرون به صرفه تر است. ضمنا استفاده از بنزین بی کیفیت و وجود آلودگی در باک بنزین هم از دیگر دلایل سوختن و خراب شدن پمپ بنزین به شمار می‌آیند.


خیلی عالی به نظر میاد

بسته بندی محصول جالب بود و به سهولت نصب شد
ارسال شده توسط علی احمدی (تهران) 10 September 2019

آیا این بررسی برای شما مفید بود؟

بله با تشکر از شما
نمایش بیشتر

© Copyright 2019 All Rights Reserved

secured